Leszerelte az autójáról a rendszámot, miután balesetet okozott, csak a személyijét felejtette a kocsiban
Player
2026-06-16 22:15
Mindenre egy profi sem gondolhat.
A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint a 37 éves, jogosítvánnyal nem rendelkező férfi 2024 májusában egy a forgalomból ideiglenesen kivont, de ismeretlen rendszámmal felszerelt járművel közlekedett egy Győr melletti településen. Az egyik kereszteződésben nem adott elsőbbséget a szabályosan közlekedő járműnek, így az autók összeütköztek. A balesetben a vétlen gépkocsit vezető sértett nem sérült meg, de az ütközés ereje járművét az útpadkára lökte.
Az elkövető a baleset után hátramenetbe kapcsolt, majd elhajtott a helyszínről.
Így persze nem volt nehéz dolguk a rendőröknek, az ügyészég pedig egyedi azonosító jellel visszaélés és cserbenhagyás miatt emelt vádat – a halmazati szabályokra figyelemmel ezért négy évig terjedő szabadságvesztést is kaphat.
Az ügyészség azt is indítványozta, hogy az elkövetőt a bíróság határozott időre tiltsa el a közúti járművek vezetésétől.
(Forrás: Magyarország Ügyészsége )
Ez is érdekelhet:
Persze nem fizették ki, hanem ténylegesen lefoglalták és elszállították a kocsit.
Néha a mestertervek sem válnak be.
Folytatólagosan, üzletszerűen csapolták a gázolajat.