Reagált Biró Ferenc arra, hogy az ÁSZ elnöke kezdeményezte a felmentését
Magyar Hang
2026-06-16 20:26
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
Bízik a bíróság reális helyzetértékelésében az Integritás Hatóság elnöke, miután Windisch László, az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken. Biró Ferenc Pál kedden az MTI-vel azt közölte: az ellene „politikai céllal indult büntetőeljárás” célja mindvégig az volt, hogy személyén keresztül az Integritás Hatóság működését veszélyeztessék.
Mint azt korábban megírtuk , Windisch kedden bejelentette, hogy kezdeményezte Biró Ferenc Pál jogviszonyának megszüntetését, miután a Központi Nyomozó Főügyészség vádat emelt az Integritás Hatóság elnöke ellen, egyebek mellett hivatali visszaélés miatt. Biró azt írta: amióta csak az eljárás elindult ellene, tudta, hogy elsődleges feladata a hatóság szervezeti integritásának biztosítása minden rendelkezésére álló eszközzel, akár azzal is, hogy „a szervezet bizalmát élvezve” kiáll a nyilvánosság elé. A közleményben ezután úgy fogalmazott: „Meggyőződésem, hogy a bukott hatalom egyik utolsó embere politikai küldetést teljesít”.
Az Integritás Hatóság elnöke azt írta, számára a hatóság zavartalan munkája a személyes érdeke fölött áll, különösen most, az EU-pénzekkel kapcsolatos megállapodás megszületése után. „Munkámat folytatom, jogkövető emberként pedig bízom a független bíróság reális értékítéletében és helyzetértékelésében” – fogalmazott Biró Ferenc Pál, aki hozzátette azt is: az ártatlanság vélelme különösen fontos olyan helyzetekben, amikor „egy állami vezető munkáját és hitelességét a bukott hatalom próbálja aláásni”.
Biró Ferenccel készült interjúnkat ITT olvashatja .