Magyar Márton reagált a Szőlő utcai ügy fejleményeire: „Bangó Sándor nem kapott pénzt sem tőlem, sem mástól!”
Magyar Nemzet
2026-06-16 20:44
– A ma este Pócs János YouTube-csatornáján közzétett „Exkluzív interjú a Szőlő utca egykori nevelőjével” című videóval kapcsolatosan rágalmazás és becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel nyilvánosságra hozatala miatt feljelentést fogok tenni mind Pócs János híresztelővel, mind pedig Kiss Márióval szemben, ugyanis Bangó Sándor nem kapott pénzt sem tőlem, sem mástól a kontrollos interjúért cserébe, jómagam nem tudtam arról és ma sincs tudomásom arról, hogy Bangó Sándor hazudott volna az interjúban "Zsolti bácsi" vezetéknevéről – írta a kontroll.hu Facebook-oldalán Magyar Márton.
Magyar Péter testvérének nem tetszett a leleplező videó, amin a Szőlő utcai otthon egykori nevelője árulta el, hogy Bangó Sándor négymillió forintot kaphatott a hamis vallomásáért. – Ami tény, hogy Bangó Sándor jogi képviselője útján még az interjú elkészítése előtt írásban jelezte az ügyészség felé, hogy korábbi tanúvallomását ki kívánja egészíteni – idézte fel Magyar Márton.
A kontroll.hu alapítója szerint szakértő sem szükséges annak megállapításához, hogy a Pócs János által közzétett videóban bejátszott hangfelvételen nem Bangó Sándor hangja hallható.
Áprilisban egyébként még a kontroll.hu oldalán reklámozták azt a gyűjtést, amit Bangó Sándornak indítottak, 50 ezer eurót akartak összegyűjteni neki. Persze ezt az összeget nem az interjúért cserébe kapta, hanem Magyar Mártonék állítása szerint arra, hogy új életet tudjon kezdeni.
Borítókép: Magyar Márton a HírTV-nek nyilatkozik. Fotó: HírTV