Több mint 10 tonna hulladékot gyűjtöttek a VII. Tisza-tavi PET Kupán
Player
2026-06-16 23:33
Ennek nagy része újrahasznosítható, és újra is hasznosítják.
A VII. Tisza-tavi PET Kupán takarító 22 csapat között 17 visszatérő és öt újonc volt, képviseltették magukat cégek, oktatási intézmények és baráti, családi csapatok. A verseny négy napja alatt 386-an vettek részt a folyótisztításban, ami a már megszokott útvonalon, tiszafüredi központtal Tiszafüred–Tiszaszőlős–Tiszaderzs–Dinnyéshát között zajlott.
Az első vízen töltött nap Tiszaszőlősön ért véget, a hulladékmérleg 1,9 tonnát mutatott. A második napon erős szembeszélben kellett evezniük a folyótisztítóknak, a PET-hajók vontatásra is szorultak, mert lassan, de biztosan elkezdtek a rajt irányába – visszafelé – haladni. Végül mindenki szerencsésen célba ért és Tiszaderzsen a mérleg már 3,7 tonnát mért. A harmadik napon a Sonar, azaz a Felső-Tiszavidéki Búvár- és Mentő Egyesület javaslatát elfogadva – a várható erős szél miatt – a PET-hajókat végig vontatták. A csapatok kenus egységei viszont szabadon gyűjthették a hulladékot: a legrövidebb szakaszon több mint 5 tonna hulladéktól mentesítették a nádasokat és a folyó árterét. A napot borulásmentesen zárták Dinnyésháton.
A kommunális hulladékot a Mohu segítségével szállíttatja el a PET Kupa Egyesület, míg a szelektív, illetve még szelektálásra váró hulladékot Kiskörére, a Folyómentő Központba szállították, ahol önkéntesek segítségével további válogatáson, előkészítésen esik át, mielőtt átadják újrahasznosításra hazai hulladékfeldolgozó cégeknek.
(Forrás: MTI, PET Kupa, fotó: PET Kupa)
Ez is érdekelhet:
„A korábban elfogadott vagy elnézett gyakorlatok már nem folytathatók tovább.”
Több mint ezerszeresen haladta meg a coli baktérium folyóvízben mért koncentrációja az egészségügyi határértéket.
Nem környezetszennyezés, hanem művészet.