← Vissza

news.bsdnet.hu

Rengeteg lőszert lőttek el a Közel-Keleten, veszélybe került az amerikai honvédelem – írta Trump

Telex 2026-06-16 22:00
„Közvetlen fenyegetést” jelent az Egyesült Államok védelmi készültségére a lőszerek és egyéb hadianyagok megcsappant raktárkészlete – írja az MTI Donald Trump kedden nyilvánosságra hozott irányelve alapján. Az elnök a dokumentumban egyben utasítást és további felhatalmazást adott hadügyminisztériumának arra, hogy gondoskodjon az amerikai hadiipari termelés fokozásáról, különös tekintettel bizonyos lőszerekre és rakétákra. A közel-keleti konfliktus során az USA annyi lőszert lőtt el, hogy fegyverkészleteit évekbe telik majd feltölteni – Kína nagy örömére. Az elnöki irányelv szerint a „korlátozott gyártási kapacitás, a törékeny ellátási láncok, a hosszú beszerzési idő, és az ehhez kapcsolódó előállítási szűk keresztmetszetek akadályozhatják az Egyesült Államokat abban, hogy legyártsa, fenntartsa és bővítse azon lőszereket, rakétákat és felszereléseket, amik szükségesek a nemzet védelméhez”. Az elnök egyben kiegészítő jogkörrel ruházta fel Pete Hegseth hadügyminisztert arra, hogy a védelmi ipar szereplőivel rugalmasabban köthessen megállapodásokat a katonai raktárkészletek feltöltése érdekében. Trump irányelvével némileg szembe menve Hegseth védelmi miniszter vasárnap a CBD News televíziónak adott interjúban tagadta, és kitalációnak nevezte azokat az értesüléseket, amik szerint az amerikai haderő számára probléma a lőszerkészletek állománya. Azt hangoztatta, hogy az iráni katonai fellépés nem okozott hiányt, és, ha szükségessé válna, az amerikai haderő képes lenne a műveleteit tetszőlegesen hosszú ideig fenntartani.
Eredeti cikk megtekintése →