← Vissza

news.bsdnet.hu

Hazudott a szexuális zaklatással kapcsolatos büntetőeljárásáról: biztosan nem játszhat a ghánaiak sztárja

Blikk 2026-06-17 02:20
Súlyos következményekkel járt Thomas Partey számára a Kanadába történő beutazási kísérlete. Egy kanadai bíróság szerint a ghánai válogatott középpályás valótlan adatokat közölt ideiglenes vízumkérelmében, amikor azt nyilatkozta, hogy korábban soha nem emeltek ellene vádat bűncselekmény miatt. A 33 éves, korábbi Arsenal-játékossal szemben ugyanakkor az Egyesült Királyságban hét rendbeli nemi erőszak és egy rendbeli szexuális zaklatás miatt folyik büntetőeljárás. Bodnár Balázs Sportújságíró Ezeket látta már? Az 57-szeres ghánai válogatott középpályás a magyar idő szerint csütörtök hajnalban Torontóban rendezendő, Panama elleni világbajnoki csoportmérkőzésre szeretett volna beutazni Kanadába, ám a hatóságok elutasították vízumkérelmét. A ghánai labdarúgó-szövetség megpróbálta megtámadni a döntést, azonban az ottawai szövetségi bíróság sürgősségi eljárásban elutasította a fellebbezést. Az ítélet szerint Thomas Partey a május 21-én benyújtott vízumkérelmében minden olyan kérdésre nemmel válaszolt, amely arra vonatkozott, hogy letartóztatták-e valaha, emeltek-e ellene vádat, vagy követett-e el bűncselekményt. Egyre nagyobb bajban van az Arsenal korábbi futballistája, akit további két rendbeli nemi erőszakkal vádolnak. Immár öt szexuális bűncselekménnyel vádolják Thomas Partey-t. A londoni rendőrség két újabb esettel hozta kapcsolatba a ghánai játékost. A középpályás óvadék ellenében szabadlábon maradhatott, és jelenleg a spanyol Villarrealban futballozik. A bíróság indoklása szerint a folyamatban lévő büntetőeljárás önmagában is elegendő alapot jelent a belépés megtagadására, függetlenül attól, hogy az ügyben még nem született jogerős ítélet. „A törvény nem követeli meg az elítélést ahhoz, hogy a kérelmezőt befogadhatatlannak nyilvánítsák. Elegendő, ha megalapozott ok áll fenn annak feltételezésére, hogy bűncselekményt követett el” – fogalmazott a tárgyalást vezető bíró. Hozzátette, hogy bár az ügy kiemelt jelentőségű a játékos és a ghánai válogatott számára, a Panama elleni mérkőzés kihagyása nem tekinthető helyrehozhatatlan kárnak. Érdekesség, hogy az Egyesült Államok ezzel szemben kiadta Partey számára a szükséges vízumot, így csatlakozhatott a ghánai válogatotthoz a Rhode Island államban, Providence városában kialakított bázisán. A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) is megerősítette , hogy a középpályás nem léphet pályára Torontóban, ugyanakkor hangsúlyozta: nincs beleszólása a rendező országok bevándorlási döntéseibe. „A FIFA nem vesz részt a vízumeljárásokban. A korábbi tornákhoz hasonlóan a végső döntést minden esetben a rendező ország kormánya hozza meg” – közölte a szervezet. A jelenlegi helyzet alapján Partey biztosan kihagyja a Panama elleni összecsapást, ugyanakkor várhatóan már rendelkezésre állhat Ghána második csoportmérkőzésén, amelyet Anglia ellen rendeznek Bostonban. foci-vb 2026
Eredeti cikk megtekintése →