← Vissza

news.bsdnet.hu

Ambrus Attila, a Viszkis: „Az egész családomat megviselte a válás” – videó

Blikk 2026-06-17 03:45
Földvári Zsófia Videós újságíró Gyenes Dániel Vezető operatőr, vágó Ezeket látta már? Az általában bőbeszédű Ambrus Attila esetében is van olyan téma, amelyről nem szívesen beszél. Ilyen a válása, ami a jelek szerint annyira megviselte, hogy még az udvarias érdeklődést is nagyon határozottan elutasítja. A könyvhét forgatagában futott össze stábunk a Viszkisként ismert Ambrus Attilával. Az egykori bankrabló ma már sikeres vállalkozóként, előadóként éli a mindennapjait, a naptára pedig szinte mindig tele van programokkal. Nem csoda, hogy kíváncsiak voltunk: vajon mikor jut ideje a pihenésre? A válasz azonban meglepett bennünket. Ambrus Attila szerint számára a lazítás fogalma egészen más jelentést kapott az évek során. – Pihentem a börtönben eleget. Tizenhárom évet jegeltek. Ennek okán, amíg van bennem energia, addig megyek. Van miért mennem, van két pici gyermekem, úgyhogy muszáj – mondta határozottan. Ambrus Attila mindig szívesen nyilatkozik, a válása azonban mindent megváltoztatott / Fotó: Blikk A Viszkis nem először beszél arról, hogy a rácsok mögött töltött hosszú évek gyökeresen megváltoztatták a gondolkodását. Mint fogalmazott, a büntetés ideje alatt volt alkalma végiggondolni az életét, illetve szembenézni azokkal a hibákkal, amelyek végül a börtönbe juttatták. – Amikor megkaptam a 17 évemet, nagyon sok minden megfordult a fejemben. A letöltött tizenhárom év arra volt jó, hogy számot vessek a múltammal, tükörbe nézzek – idézte fel. Ambrus őszintén beszélt arról is, hogy fiatalkorában sokáig másokban kereste a hibát, és csak a börtönévek alatt jutott el oda, hogy vállalja a felelősséget a tetteiért. – Az életem arról szólt, hogy mindig másokat hibáztattam, ezért kibújtam a felelősség alól. Amíg nem kaptak el, mindig mást okoltam. Aztán a börtönben rájöttem, hogy mindent én rontottam el – vallotta be. Ambrus Attila és a felesége, Réka 14 évet töltöttek együtt, ebből 11 évet házastársakként / Fotó: Pozsonyi Zita A Viszkis szerint a legfontosabb feladat ma is az önismeret és az önelfogadás. Úgy érzi, ezeken még most is dolgozik. – A legnagyobb dolog az életünkben önmagunk elfogadása. Ha ez megvan, akkor a világ is működik. Én most is ezen dolgozom – mondta. A beszélgetés során természetesen nem kerülhettük meg Ambrus Attila magánéletét sem. Nemrégiben derült ki, hogy véget ért a házassága , ám e témában a tőle megszokottnál jóval visszafogottabban nyilatkozott. – Az a helyzet, hogy ez nem tartozik senkire… nem vagyok közszereplő, hála az égnek. Én egy börtönből szabadult ember vagyok, tizennégy éve, 2012 január végén szabadultam. Sajnos, történt néhány olyan dolog az életemben, ami a gyermekeimnek sem jó, nekem sem jó és a feleségemnek, illetve a volt feleségemnek sem az. Én azt gondolom, ez nem tartozik senkire – jelentette ki. Bár részletekbe nem kívánt belemenni, egy mondat mégis sokat elárult arról, hogyan élte meg a történteket. – Az egész családomat megviselte a válás... Ambrus Attila
Eredeti cikk megtekintése →