Az Integritás Hatóság elnöke folytatná a munkáját
Magyar Hírlap
2026-06-17 04:31
Az Integritás Hatóság elnöke a felmentését célzó kezdeményezés kapcsán bízik a bíróság reális helyzetértékelésében. Biró Ferenc Pál kedden az MTI-vel azt közölte: az ellene "politikai céllal indult büntetőeljárás" célja mindvégig az volt, hogy személyén keresztül a hatóság működését veszélyeztessék.
Az Integritás Hatóság elnöke a felmentését célzó kezdeményezés kapcsán bízik a bíróság reális helyzetértékelésében. Biró Ferenc Pál kedden az MTI-vel azt közölte: az ellene "politikai céllal indult büntetőeljárás" célja mindvégig az volt, hogy személyén keresztül a hatóság működését veszélyeztessék.
Windisch László, az Állami Számvevőszék elnöke kedden jelentette be, hogy kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken, miután a Központi Nyomozó Főügyészség vádat emelt Biró Ferenc Pál ellen a többi között hivatali visszaélés miatt.
A hatóság elnöke erre reagálva közleményében azt írta: "amióta ez az eljárás elindult, tudtam, hogy elsődleges feladatom a hatóság szervezetének integritásának biztosítása, a rendelkezésemre álló összes eszközzel, akár azzal is, hogy a szervezet bizalmát élvezve kiállok a nyilvánosság elé".
"Meggyőződésem, hogy a bukott hatalom egyik utolsó embere politikai küldetést teljesít" - tette hozzá.
Biró Ferenc Pál kiemelte: számára az Integritás Hatóság zavartalan munkája a személyes érdeke fölött áll, különösen egy olyan fontos időszakban, amilyen az EU-pénzekkel kapcsolatos megállapodás megszületését követően Magyarország előtt van.
"Munkámat folytatom, jogkövető emberként pedig bízom a független bíróság reális értékítéletében és helyzetértékelésében, ugyanakkor hangsúlyozom: az ártatlanság vélelme mint jogi és igazságszolgáltatási alapvetés különösen fontos olyan helyzetekben, amikor egy állami vezető munkáját és hitelességét a bukott hatalom próbálja aláásni" - fogalmazott a hatóság elnöke.