Bekebelezte a Phoenix BIOS-t a Lenovo
Prohardver
2026-05-12 17:42
A Phoenix márkanév a PC-ben jártas felhasználók számára ismerős lehet, hiszen számos alaplap használ ilyen BIOS-t, így nem kevés bootképernyőn tűnik, illetve tűnt fel a logója. A Lenovo most bejelentette, hogy sikeresen felvásárolták a Phoenix Technologies firmware üzletágát, amely magába foglalja kapcsolódó a BIOS technológiát és szellemi tulajdonokat, illetve a mérnöki csapatot is.
Mivel a Lenovo évtizedek óta Phoenix BIOS-t használ a rendszereihez, nem jár majd lényegi munkával a megszerzett technológia integrálása. Az üzlet célja leginkább az lehet, hogy a kínai vállalat közvetlenebb irányítást szerezzen a PC-ibe szánt firmware felett, amely nagyobb biztonságot és gyorsabb fejlesztést jelenthet majd számukra. Az akvizíció anyagi részleteit egyik fél sem hozta még nyilvánosságra.