Lionel Messit ki kellett volna állítani? Forrnak az indulatok az argentinok meccse után
Origo
2026-06-17 05:35
Hiába nyert simán Argentína 3-0-ra Algéria ellen a világbajnokságon, a találkozó után nemcsak Lionel Messi mesterhármasa, hanem egy vitatott jelenet is a figyelem középpontjába került.
Az első félidő derekán az argentin csapat legnagyobb sztárja Aissa Mandi vádlijára taposott, ez erről készült felvételek pedig futótűzként kezdtek el terjedni a közösségi oldalakon. A mozdulat veszélyesnek tűnt – bár nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy szándékos volt –, a játékvezető azonban nem adott lapot az esetért, és a videobíró sem avatkozott közbe.
¿Opiniones? ¿Era o no roja para Messi?Los leo. 👀👇🏼 pic.twitter.com/IxNdF03ZEp
A döntés hatalmas felháborodást váltott ki egyes szurkolók körében. Sokan azt állították, hogy egy kevésbé ismert játékos hasonló szabálytalanságért biztosan piros lapot kapott volna, míg mások szerint a játékvezető túl elnéző volt a nyolcszoros aranylabdás legendával szemben. A közösségi oldalakon sorra jelentek meg a dühös bejegyzések.
míg mások szerint teljesen helyes döntés született, mert a kontakt nem érte el a kiállítást érő szintet.
A hatodik világbajnokságán szereplő Messi végül három gólt szerzett Algéria ellen, ezzel az örökranglista élén beérte a németek egykori csatárát, Miroslav Klosét – így holtversenyben a vb-k történetének legeredményesebb játékosa lett.