← Vissza

news.bsdnet.hu

Hevesi Tamás a szívklinikáról jelentkezett, veszélyes, amit nála találtak: „Senkinek nem kívánom azt a műtőbe való betolás élményét”

Blikk 2026-06-17 05:30
Hevesi Tamás nagyon megijedt, amikor kiderült, hogy vizsgálatot kell elvégezni rajta a Városmajori Szívsebészeti Klinikán, ugyanis a koszorúér CT plakkot mutatott ki nála. Hiába volt jó szinte minden eredménye az énekesnek, csak a CT-n látszódott a veszélyes plakk. Az előadó elárulta, mire jutottak az orvosai az állapotát illetően. Ferencz Evelin Újságíró (Sztárvilág) Ezeket látta már? Mi is megírtuk, hogy Hevesi Tamás nemrég súlyos háztartási balesetet szenvedett , amikor hatalmasat esett otthona frissen leápolt falépcsőjén. Az énekes a reggeli kávéjáért indult, amikor megcsúszott. Az esés következtében óriási fájdalom nyilallt a testébe, úgy érezte, öt métert sem tud megtenni. A felesége, Kriszta segítségével fájdalomcsillapítót szedett be és a traumatológiára ment. Szerencsére a röntgenfelvételek nem mutattak nála törést, így bár a mozgás még nehézkes volt, lassan már képes volt ülni és óvatosan lépkedni. Egy ártatlannak tűnő reggeli mozdulat pillanatok alatt fordult rémálommá Hevesi Tamás számára, amikor az otthoni lépcsőjén hatalmasat esett. Az énekes, aki mindig az energikus és lendületes előadásairól ismert, ezúttal súlyos háztartási balesetet szenvedett, amely miatt azonnal orvosi segítségre szorult. A fájdalmas eset nemcsak a reggelét, hanem a következő napjait is alaposan felforgatta. Ezúttal ismét kivizsgáltatta magát a 61 éves előadó, a szívklinikáról jelentkezett be a hivatalos közösségi oldalán, ugyanis veszélyes plakkot találtak nála. "Ma - életemben először- a csuklómon keresztüli katéterezéssel vizsgálták meg a szívemet (pontosabban a koszorúeremet), mivel egy januári koszorúér CT plakkot mutatott ki nálam. Hiába volt minden rendben - a vérképem, az EKG, az Ultrahang -, de azt a fránya és igen veszélyes (magas rizikójú) plakkot csak a CT mutatta ki. Ma Prof. Dr. Merkely Béla és a Városmajori Szívsebészeti Klinika több kitűnő és szakértő dolgozója segítségével megtörtént ez a vizsgálat. Az is felmerült, hogy esetleg sztentet kell majd beültetni, de szerencsére NEM! Senkinek nem kívánom azt a műtőbe való betolás élményét... MINDENEM RENDBEN VAN!!! Elsősorban mindent köszönök feleségemnek, Krisztinek, aki végig ott volt mellettem. Végtelen hálával tartozom Prof. Dr. Merkely Béla professzor úrnak a világszínvonalú beavatkozásért!!! Úgy néz ki, hogy még sok-sok évig itt lehetek Önökkel és Veletek! Köszönöm Istenem! Boldog vagyok!" - részletezte a vizsgálat eredményéről és az ijedelemről Tamás. A szívnél vagy a szívkoszorúereknél említett plakk koleszterinből, zsírból, kalciumból és sejttörmelékből álló kóros lerakódás az érfalon. Jelenléte szűkíti az ereket és rontja a szív oxigénellátását, ami kezeletlenül szívinfarktushoz vagy érelmeszesedéshez vezethet. Hevesi Tamás kiváló egészségi állapotnak örvend , köszönhetően a rendkívül tudatos, egészségközpontú életmódjának. Bár évtizedek óta krónikus betegséggel él, a rendszeres mozgás és a fegyelmezett kezelés miatt teljesen tünet- és szövődménymentes. 1-es típusú cukorbetegsége van, amelyet 22 éves korában (egy fociedzésen történt rosszullét után) diagnosztizáltak nála. Közel 40 éve él együtt a diabétesszel, szervezetének működéséhez napi szinten inzulinpótlásra van szüksége. A nyilatkozatai alapján a szigorú önkontrollnak köszönhetően semmilyen szövődménye nincs, a látása is tökéletes. Naponta akár 6–10 alkalommal is ellenőrzi a vércukorszintjét. Hevesi Tamás
Eredeti cikk megtekintése →