A járóbotjával torolta meg egy bácsi, hogy a buszon hozzáért egy utas táskája
Player
2026-06-17 07:33
De nem a táskát ütötte meg, hanem a tulajdonosát.
Ez sem tűnik annyira bonyolult ügynek, mint amennyire soká jutott el a vádemelésig: az ügyészség tájékoztatása szerint az idős férfi „2024. december 9-én, késő délután a Győr belterületén közlekedő autóbuszon utazott, amire a sértett és párja is felszálltak. Miközben helyet foglaltak a járművön, a sértett hátitáskája hozzáért a buszon utazó vádlott kézfejéhez. Előzetes szóváltást követően a vádlott a kezében lévő sétabottal egyszer arcon ütötte a sértettet. Ezután a vádlott még tovább szidalmazta utastársát, majd újból meg akarta ütni, azonban a megtámadott ezt nem hagyta és a földre rántotta a férfit.”
A sértett könnyű sérülést szenvedett, mivel azonban a bácsi „kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen”, az ügyészség garázdaság vétsége miatt emelt vádat ellene, és a vádiratban indítványt tett arra, hogy a Győri Járásbíróság felfüggesztett szabadságvesztésre ítélje.
(Forrás: Magyarország Ügyészsége, illusztráció: ChatGPT)
Ez is érdekelhet:
Durva következményei lehetnek egy unalmas tévéműsornak.
Nem érdemes felnőttként rendőröset játszani, mert valódi letartóztatás lehet a vége.
Duplacsavaros csalásból lett rendőrségi ügy.