← Vissza

news.bsdnet.hu

A járóbotjával torolta meg egy bácsi, hogy a buszon hozzáért egy utas táskája

Player 2026-06-17 07:33
De nem a táskát ütötte meg, hanem a tulajdonosát. Ez sem tűnik annyira bonyolult ügynek, mint amennyire soká jutott el a vádemelésig: az ügyészség tájékoztatása szerint az idős férfi „2024. december 9-én, késő délután a Győr belterületén közlekedő autóbuszon utazott, amire a sértett és párja is felszálltak. Miközben helyet foglaltak a járművön, a sértett hátitáskája hozzáért a buszon utazó vádlott kézfejéhez. Előzetes szóváltást követően a vádlott a kezében lévő sétabottal egyszer arcon ütötte a sértettet. Ezután a vádlott még tovább szidalmazta utastársát, majd újból meg akarta ütni, azonban a megtámadott ezt nem hagyta és a földre rántotta a férfit.” A sértett könnyű sérülést szenvedett, mivel azonban a bácsi „kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen”, az ügyészség garázdaság vétsége miatt emelt vádat ellene, és a vádiratban indítványt tett arra, hogy a Győri Járásbíróság felfüggesztett szabadságvesztésre ítélje. (Forrás: Magyarország Ügyészsége, illusztráció: ChatGPT) Ez is érdekelhet: Durva következményei lehetnek egy unalmas tévéműsornak. Nem érdemes felnőttként rendőröset játszani, mert valódi letartóztatás lehet a vége. Duplacsavaros csalásból lett rendőrségi ügy.
Eredeti cikk megtekintése →