← Vissza

news.bsdnet.hu

Arnold Schwarzeneggerrel ünnepelt a posta Bécsben

Autószektor 2026-06-17 08:03
Forrás: Youtube A posta szerint Bécs mára a legnagyobb európai metropolisz, amely teljesen károsanyag kibocsátásmentes kézbesítést biztosít. A hollywoodi sztár, volt politikus és klímaaktivista, Arnold Schwarzenegger is nagyra értékeli az elektromobilitást és az izomerőt – ezért vett részt a posta mérföldkövét ünneplő sajtótájékoztatón. Schwarzenegger jelenleg azért tartózkodik a városban, mert kedden zajlik az általa kezdeményezett Osztrák Világcsúcs klímakonferencia. Naponta körülbelül 1300 bécsi postai dolgozó közlekedik elektromos meghajtású kerékpárokkal, robogókkal vagy autókkal. A vállalat szerint 32 millió eurót fektetett járművekbe és töltőinfrastruktúrába az átalakításhoz. Az áram egy részét a helyszínen, Inzersdorfban, fotovoltaikus modulok segítségével állítják elő. „A fenntarthatóság, valamint az olyan kérdések, mint az éghajlatvédelem és a légszennyezés, már a kezdetektől fogva kulcsfontosságú szempontok voltak” – magyarázta Walter Oblin, a Post vezérigazgatója. „És kezdetben a támogatások, amelyekért nagyon hálásak vagyunk, döntő szerepet játszottak. Mára életképes üzleti projektté vált.” Az elektromos autók karbantartási és energiaköltségei jelentősen alacsonyabbak, még akkor is, ha a beszerzésük még mindig valamivel drágább – hangsúlyozta Oblin egy ORF-interjúban. Az átalakítást hamarosan egész Ausztriára kiterjesztik. Bécsben már most is évente 2300 tonna CO2-t takarítanak meg.
Eredeti cikk megtekintése →