Energiaital után kapott allergiás rohamot vezetés közben Mónika, rendőrök állították félre a kocsiját
Blikk
2026-06-17 06:30
„Lehet, hogy az életemet mentették meg” – mondja Mónika, aki vezetés közben lett rosszul a kocsijában, miután megivott egy energiaitalt. Épp ekkor ért mellé a piros lámpánál egy rendőrautó, a benne ülő zsaruknak pedig feltűnt a sofőr szemmel láthatóan rohamosan romló állapota. Mónika elsőre úgy sejtette, lehet összefüggés az ital és a roham között, csakhogy, aztán másnap is rosszul lett.
Bittó Ákos
Főmunkatárs, rovatvezető (Auto)
Ezeket látta már?
Mónika a budapesti Üllői úton haladt az autójával, miután néhány perccel korábban felhörpintett egy doboz energiaitalt . Korábban nem ivott még ilyen ízesítésűt, ezért úgy gondolta, kipróbálja. Mint kiderült, lehet, hogy nem ez volt élete legjobb döntése, hiszen nem telt el kis idő, és különös tünetek jelentek meg rajta. Csalánkiütések lepték el testét, majd mindene viszketni kezdett. Ekkor épp az egyik kereszteződésben állt egy piros lámpánál, és talán ez volt a szerencséje, mert ebben a pillanatban begurult mellé egy rendőrautó. A zsaruk átnézve azonnal észrevették, hogy baj van a sofőrrel, ezért félreállították Mónikát.
– Mindig is nagyon szégyelltem magam, ha valamit nem tudok megoldani egyedül, így segítséget kell kérnem. De ők pont jókor voltak jó helyen, és lehet, hogy az életemet mentették meg – mesélte Mónika. – Amikor a rendőrök mellém értek, már a mellkasomon is erős nyomást éreztem, illetve egy óriási gombóc volt a torkomban, alig tudtam levegőt venni. Azt gyanítom, erre figyelhettek fel a rendőrök.
Szabó Mónikát az ijesztette meg leginkább, hogy korábban soha semmire nem volt allergiás, mígnem hirtelen rátört a roham
Mónika egyébként már korábban érezte, hogy orvosi segítségre lenne szüksége, ám mivel 600 méterre volt a sürgősségitől, úgy gondolta, odáig még elevickél valahogy. Utólag már máshogyan értékeli a helyzetet, és belátta, hogy ezen a rövid távon is történhetett volna szerencsétlenség .
– Hálás vagyok a sorsnak, vagy az angyalomnak, vagy Istennek, hogy segítséget küldött nekem – mondta a Blikknek, hozzátéve: a rendőröknek is legalább ennyire köszöni a segítséget, amit személyesen is szeretne majd kifejezni nekik.
Az, hogy mi okozta az allergiás sokkot, még nem tisztázott. Az első gyanúsított az energiaital volt , ám ahogy elmesélte, másnap újra kórházba került, s ugyanilyen tünetekkel mentő vitte be.
– Jelenleg erős antihisztamin gyógyszert szedek, amit a kórházban írtak fel – mesélte. – Az az ijesztő, hogy majdnem 38 évig soha semmire nem voltam allergiás, most pedig a semmiből egyszerre csak megjelent.
Noha nem túl gyakran, de az energiaitalok összetevői valóban válthatnak ki allergiás reakciókat. A tartósítószerek, az aromák, az ízesítőanyagok és az édesítőszerek az arra hajlamosaknál pont olyan tüneteket okozhatnak, mint amiket Mónika tapasztalt magán: viszkető kiütések, vörös bőr, a végtagok duzzadása, súlyos esetben pedig nehéz légzés.
allergia