← Vissza

news.bsdnet.hu

Sony: 765 millió dolláros értékvesztés a Bungie-nál, a Marathon is benne van

Prohardver 2026-05-10 11:45
A Sony friss pénzügyi anyagaibanegy elég beszédes tétel bukkant fel: a vállalat a 2025-ös üzleti évre (amely 2026 márciusában zárult) 120,1 milliárd jennyi, azaz átszámítva nagyjából 765 millió dolláros értékvesztést számolt el a Bungie-hoz kapcsolódó „immateriális és egyéb eszközök” után. A Bungie ugye a Destiny 2 és a Marathon fejlesztője, a Sony pedig 2022-ben 3,6 milliárd dollárért vásárolta fel a stúdiót. Az értékvesztés (impairment) gyakorlatilag azt jelenti, hogy a cég a könyvekben (book value, egy vállalat eszközeinek számviteli nyilvántartások szerinti nettó értékére utal) csökkenti egy megvett eszköz/üzletrész értékét, mert a várakozásokhoz képest kevesebbet ér vagy rosszabbul termelhet a jövőben. A Sony nem részletezte tételesen pontosan milyen elemekből áll össze a leírás, de a Bungie portfóliója kapcsán nyilván a Destiny 2 és a Marathon is a fókuszban van. Már korábban is érkeztek olyan jelzések, miszerint a Bungie bizonyos eszközei – köztük a Destiny 2-höz köthetőek – már okoztak leírásokat a Sonynál, és a mostani összeg ezekre is ráerősít. A Marathon kapcsán pedig elemzői becslések szerint a rajt utáni első hónapban nagyjából 1,2 millió példány találhatott gazdára, ami nem feltétlenül az a szint, amit egy ekkora akvizícióval megtámogatott új címtől reméltek. Maga a vállalat ugyanakkor összességében nem festett apokaliptikus képet a játékos divízióról: a beszámoló szerint a szegmens értékesítése „lényegében stagnált”, amit azzal magyaráznak, hogy a szoftveres bevételek ellensúlyozták a hardvereladások visszaesését. A következő üzleti évre vonatkozóan pedig arról beszéltek, hogy az üzemi eredmény előrejelzés nagyjából változatlan, részben a következő generációs platformhoz kapcsolódó befektetések miatt, miközben a jelenlegi üzletágakból származó profitot – ezeket kiszűrve – továbbra is növekvő pályára várják.
Eredeti cikk megtekintése →