Mediaworks-leépítés: A Magyar Nemzetnél is megindultak a tömeges elbocsátások
Blikk
2026-06-17 07:02
Újabb hírek érkeztek a Mediaworks tömeges leépítésével kapcsolatban. A Media1 értesülése szerint a médiavállalat kedden a Magyar Nemzet munkatársainak jelentős részével is közölte, hogy a jövőben nem tartanak igényt a munkájukra. Az események a távozók mellett a többi munkatársat is sokkolták. A Magyar Nemzet a jövőben hetilapként fog megjelenni.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Ahogyan arról korábban már lapunk is beszámolt, hatalmas leépítés zajlik a Mediaworksnél , amelyhez olyan lapok és portálok tartoznak mint a Bors, a Ripost, a Metropol vagy épp az Origo. A médiavállalatról a napokban derült ki, hogy a médiapiac átalakulásához igazodva drasztikusan átalakítja a portfóliójába tartozó, több mint 70 lap működését és struktúráját. Hétfőn jelentették be, hogy tömeges leépítés következik, a Media1-nek küldött hétfői közleményében a Mediaworks megerősítette, hogy júniustól 16-tól felfüggesztette a Bors című bulvárnapilap, július 1-jétől pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom vármegyei 24 Óra című napilap nyomtatott kiadását, mivel ezek tartalmai a továbbiakban kizárólag digitális formában, online felületeken lesznek elérhetők.
Komoly leépítések kezdődhetnek a Mediaworks médiavállalatnál, melyhez olyan lapok és portálok tartoznak mint a Bors, a Ripost, a Metropol vagy épp az Origo. A médiavállalat környékéről a választások óta átalakításokról érkeznek információk. Ma délelőtt 10 órára az összes dolgozót behívták a szerkesztőségekbe.
Bejelentették azt is, hogy felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu weboldalak működését azok után, hogy utóbbi napilapos változatát már hetekkel korábban felfüggesztették. Kedden a Forbes megírta azt is, hogy a Világgazdaság szerkesztőségének tagjait is tömegesen bocsátják el, azt pedig már Huth Gergely, a PestiSrácok főszerkesztője mondta el a 24.hu-nak , hogy a PestiSrácok összes munkatársát elbocsátották. A PestiSrácoknál a döntés csaknem húsz is munkavállalót érint, és egy hónap múlva lép hatályba.
A legújabb fejlemény, hogy a Media1-nek több forrás is arról beszélt, hogy kedden a Magyar Nemzet munkatársait is behívták, majd egy részükkel közölték, hogy megválnak tőlük. Elmondásuk szerint a lapnál az eddig napilapos megjelenést hetilapos működés váltja fel, de a létszám a mostaninál jóval alacsonyabb lesz. Úgy tudni, a kollégákat egymás után hívták be, hogy tudassák velük a hírt, a távozni kényszerülők mellett pedig a megmaradó munkatársakat is sokkolták az események.
A Media1 úgy tudja, a Mediaworks várhatóan szerdán ad hivatalos tájékoztatást a legújabb fejlemények részleteiről.
A Mediaworksnél bejelentett tömeges leépítések és lapbezárások után az Index lapunk főszerkesztőjét, Kolossváry Balázst kérdezte a magyar sajtó jövőjéről. Az interjúban szó esett a nyomtatott újságok helyzetéről , a konkurens lapok megszűnéséről, valamint arról is, milyen fejlesztésekkel készül a Blikk a következő hónapokban. Főszerkesztőnk szerint a nyomtatott sajtónak továbbra is van jövője, a Blikk napilap pedig jelentős újdonságokkal várja az olvasókat a nyári időszakban.
Lapunk főszerkesztője, Kolossváry Balázs szerint van jövője a nyomtatott sajtónak
A Blikk immár 32 éve meghatározó szereplője a magyar médiapiacnak. A lap első száma 1994 márciusában jelent meg, és azóta több tulajdonosváltást, piaci átrendeződést és szervezeti változást is sikeresen átvészelt. A főszerkesztő szerint ennek egyik legfontosabb oka, hogy a Blikk mindvégig ragaszkodott azokhoz az alapértékekhez, amelyek a kezdetektől meghatározzák a működését.
Mediaworks