Kovácsovics Fruzsina elárulta, mi van köztük valójában Kapu Tiborral
Blikk
2026-06-17 07:01
Kovácsovics Fruzsina elmondása szerint a dal, amelyet elküldött Kapu Tibornak, hogy lejátssza az űrben, egy szomorú, mély érzelmeket megmozgató szerzemény, amely a halál témáját dolgozza fel. Az énekesnő fontosnak tartja, hogy a gyerekek számára is érthető nyelven beszéljen az élet nehezebb kérdéseiről, hiszen ezek is szerves részei az emberi tapasztalatnak. Az űrhajós reakciója különösen megható volt: mint kiderült, nem tudta végighallgatni a dalt, mert annyira megérintette annak mondanivalója.
Ferencz Evelin
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
Kovácsovics Fruzsina énekesnő különleges élményben részesült , amikor Kapu Tibor űrhajós az ő egyik dalát játszotta le az űrben . Az előadó egy percig sem habozott, amikor Tibor közösségi oldalán arra kérte követőit, küldjenek neki dalokat, amelyek közül egyet kiválaszt majd erre a nem mindennapi alkalomra. A választás végül Fruzsi "Űrhajós leszek" című dalára esett , ami hatalmas örömmel töltötte el az énekesnőt, és egy különleges együttműködés kezdete lett.
Kovácsovics Fruzsina új szerepben tűnt fel a képernyőn: az énekesnő a Friderikusz TalkShow társműsorvezetőjeként mutatkozott be. Fruzsit meglepte a felkérés, de nagy örömöt is szerzett neki, amikor kiderült, hogy Friderikusz Sándor őszintén rajong a munkásságáért.
– Volt egy kvázi felhívása Tibornak, hogy küldjenek neki dalokat, amelyeket lejátszhat majd az űrben. Nekem van egy Űrhajós leszek című dalom, amit elküldtem neki. Ebből lett a közös együttműködésünk és végül lejátszotta a dalomat, ami szerintem egy nagyon vagány dolog – mesélte a Sláger FM műsorában Fruzsi arról, hogyan alakult ki ez a rendhagyó kapcsolat közte és Kapu Tibor között.
– Mint utólag kiderült nem is tudta végighallgatni a dalt, mert meghatódott tőle. Tény és való, ez egy szomorú dal, ami a halál témakörét dolgozza fel. Fontosnak tartom, hogy az ilyen, tabunak tartott témákat is feld olgozzam a gyerekek nyelvezetén, mert ez is az életünk része – hangsúlyozta a beszélgetésben, amit az nlc.hu szúrt ki.
Az énekesnő a gyerekkori emlékeit is felidézte, amelyek szintén meghatározóak voltak zenei pályafutása szempontjából.
– Odavoltam Pap Rita dalaiért, bár a szüleim az igényes művészetet kedvelik, engem ez nem érdekelt akkor a dalait hallgatva. Megvolt a romantikája a dalainak. Még a Fővárosi Nagycirkuszba is elvittek, ott ültem az első sorban és oda meg vissza voltam, amikor kihívott magához – idézte fel boldogan.
Kovácsovics Fruzsina egyébként évekkel ezelőtt intenzíven terápiára járt, hogy feldolgozza az eljegyzése felbontását és a szakítását. Bár hivatalosan ő vetett véget a kapcsolatnak, állítása alapján a dolgok úgy alakultak, hogy a másik fél mondatta ki vele a végszót. Egy érzelmileg rendkívül intenzív kapcsolatról volt szó, amelyből a felek nem tudtak szépen búcsút venni egymástól.
– Nagyon megszenvedtem azt a szakítást. Akkor kezdtem el elég intenzíven terápiára járni, és több mint fél évig ezzel foglalkoztunk a pszichológusommal. Ő ezt nem csinálta meg, de részemről sok belátás volt, hogy én miket rontottam el. Szerintem felszabadító lehetett hallani neki, hogy tisztán láttam egy idő után a hibáimat. Nagyon kritikus voltam magammal és vele szemben is – ismerte be a kapcsolata zátonyra futásáról.
Kovácsovics Fruzsina