Magyar Péter bejelentette: azonnali belső vizsgálatot rendelt el a kormány a NAV-nál és a TEK-nél az „aranykonvoj” ügyében
Blikk
2026-06-17 07:57
Azonnali belső vizsgálatot rendelt el a kormány a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál, a Terrorelhárítási Központnál és az érintett szolgálatoknál az úgynevezett aranykonvojügyben – jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
Markovics Norbert
Online szerkesztő
Ezeket látta már?
„A legfőbb ügyész haladéktalanul szólaljon meg az ügyben!” – írta Magyar Péter a közösségi oldalán.
Mint arról a Blikk is beszámolt, március 5-én 27 milliárd forintnyi valutát és 9 kiló aranyat foglaltak le a magyar hatóságok abban az akcióban , amelynek során a TEK csapott le két ukrán páncélozott pénzszállító járműre és a kísérőikre.
A konvoj Ausztriából Ukrajnába tartott, hét ukrán állampolgár – köztük egy volt titkosszolgálati tábornok – utazott a járművekben, akiket 24 órára őrizetbe vettek a magyar hatóságok.
A terrorelhárítás látványos akcióval csapott le a konvojra , néhány órán belül politikai és diplomáciai botrány lett az akcióból, Ukrajna rablásról, túszejtésről beszélt, a magyar hatóságok pénzmosást emlegettek. Az értékszállításra az ukránoknak volt ugyan engedélyük, de állítólag megsértették az útvonalra érvényes szabályokat. Legalábbis ezzel indokolták a hatóság intézkedését.
A páncélautók személyzetét a magyar rendőrség a kihallgatásuk után Záhonynál kikísérte Magyarország területéről, az értékszállítmányt lefoglalták.
A konvoj kincseit azóta titkos útvonalon, titkos időpontban, fegyveres biztosítás mellett vitték át a magyar hatóságok Ukrajnába, a pénzszállítóknak az az országból való kiutasítását pedig már vissza is vonták .
konvoj