Megszólalt Győrfi Pál utódja: Szűcs Brigitta elárulta, mit érzett, amikor megkapta a felkérést
Mediapiac
2026-06-17 07:50
Június elején vette át az Országos Mentőszolgálat szóvivői feladatait Szűcs Brigitta mentőtiszt, aki bevallotta: teljesen váratlanul érte a felkérés. Az új szóvivő arról is beszélt, milyen előítéletekkel találkozott nőként a pályája elején, és miért nem tudná elképzelni az életét a mentőzés nélkül.
A feladatot végül egy feltétellel vállalta: továbbra is szeretett volna mentőautón szolgálatot teljesíteni. Ez teljesült is, így a szóvivői munka mellett a jövőben is részt vesz az életmentésekben.
Szűcs Brigitta eredetileg nem erre a pályára készült. Művészettörténészként végzett, és egykor arról álmodott, hogy múzeumokban dolgozik majd. Egy villamosgázolás helyszínén azonban közelről látta a mentők munkáját, és ez teljesen megváltoztatta az életét, írja a Blikk .
A kezdetek ugyanakkor nem voltak könnyűek. Amikor jelentkezett a mentőkhöz, még alig dolgoztak nők kivonuló mentőápolóként.
„ Egy kórházi ügyeleten egy orvos jegyezte meg, hogy na, itt egy semmirekellő női mentőápoló ” – idézte fel az egyik legemlékezetesebb beszólást.
Mint mondta, nem sértődött meg, inkább motivációként használta fel a kritikát. Tudta, hogy nőként sokszor többet kell bizonyítania, mint férfi kollégáinak.
A betegek részéről ugyanakkor ritkán találkozott előítéletekkel. Szerinte a női empátia sok esetben kifejezetten segíti a munkáját. Felidézett egy kocsmai verekedést is, ahol a dulakodók meglepetésükben azonnal félreálltak, amikor meglátták, hogy egy nő érkezett a sérülthöz segítséget nyújtani.
Az új szóvivő több száz riasztáson, balesetnél és újraélesztésnél vett már részt, szülés levezetésében is segített. Azt mondja, a legnagyobb erőt ma is az adja számára, amikor sikerül megmenteni valakit, vagy később visszajelzést kap a betegektől.
Szűcs Brigitta szerint a mentőzés már nem egyszerűen a munkája, hanem az élete lett.
„I gen, innen szeretnék nyugdíjba menni ” – fogalmazott.