A mozgássérült édesanyját verte halálra egy részeg Pest vármegyei férfi: nem hívta a mentőket
Blikk
2026-06-17 08:20
Egy Ráckeve környékén élő férfi ittas állapotban súlyosan bántalmazta a mozgássérült édesanyját, aki ezt követően belehalt a sérüléseibe. Az életveszélyes sérüléseket szenvedő asszony napokig nem került kórházba, mivel a fia nem hívott hozzá mentőt. A férfi már nem először bántotta a nőt, korábban is többszörös töréses sérüléseket okozott neki.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Vádat emeltek azzal a férfival szemben, aki olyan súlyosan bántalmazta az édesanyját, hogy az meghalt – közölte szerdán a Pest Vármegyei Főügyészség.
A vádirat szerint a Ráckeve környéki településen élő férfi, aki italozó életmódot folytatott, együtt élt a mozgásában korlátozott, beteg édesanyjával, és ittas állapotban erőszakosan viselkedett, tört-zúzott a lakásban, kiabált az édesanyjával.
2025 áprilisában a vádlott ittas állapotban több alkalommal megütötte az asszonyt a fején, aki életveszélyes sérüléseket szenvedett, ennek ellenére napokig a házban volt, mert a fia nem hívott hozzá mentőt. A mentőt végül a férfi testvére hívta ki, akit a szomszédok értesítettek. Az ügyészség tájékoztatása szerint az édesanya a kórházba kerülését követően életét vesztette
A helyszínre érkező rendőrség / Fotó: Magyarország Ügyészsége
A vádlott már korábban is bántalmazta az édesanyját . 2024 márciusában olyan súlyosan megverte, hogy többszörös töréses sérüléseket szenvedett, és akkor a férfi testvére akadályozta meg a nő további bántalmazását.
A Pest Vármegyei Főügyészség a férfit halált okozó testi sértés bűntette mellett súlyos testi sértés bűntettével vádolja. Bűnösségéről a Budapest Környéki Törvényszék dönt majd.
édesanya