Lionel Messi vb-történelmet írt, majd meghatóan nyilatkozott: „Az első gól után sírtam”
Blikk
2026-06-17 08:41
Magyar idő szerint szerda hajnalban Lionel Messi történelmet írt a labdarúgó-világbajnokságon. Az argentin klasszis mesterhármasának köszönhetően a címvédő 3-0-ra győzte le Algériát a J-csoportban. Messi a vb-k történetének legeredményesebb játékosa lett Miroslav Kloséval holtversenyben, ám mint elmondta, bár ezek a statisztikák megtisztelők számára, de nem ezek foglalkoztatják.
Pék Attila
Sport újságíró
Ezeket látta már?
Berúgta az ajtót a foci-vb-n Argentína, amely könnyedén győzte le Algériát. Lionel Messi már a pályára lépésével történelmet írt, az egy hét múlva 39. születésnapját ünneplő támadó a hatodik világbajnokságán szerepel, igaz, ezt pár óra múlva a portugáloknál Cristiano Ronaldo is elmondhatja majd magáról.
A nyolcszoros aranylabdás aztán mesterhármast ért el a találkozón, amivel már 16 gólja van a vb-ken, ezzel az erre vonatkozó ranglistán beérte a német Miroslav Klosét. A lefújás után Messi elmondta, az első találata után meghatódott.
– Imádok focizni, gyerekkorom óta ez a szenvedélyem. Amikor jó formában vagyok, mindent beleadok a pályán. Az első gól után sírtam, de nem a foci miatt, nehéz napok vannak mögöttem, hálás vagyok a stábnak és a csapattársaimnak, mert mindig velem voltak és sok erőt adtak – idézte a támadót az olasz transzferguru, Fabrizio Romano.
Messit a vb-rekordokról is kérdezték, erre meglepő választ adott.
– Megtisztelő, hogy 16 góllal az élmezőnyben vagyok Kloséval és a többiekkel, de ez csak egy statisztika, semmi több. Ronaldo az egyike a legnagyobb játékosoknak, mégsem ő az első ezen a listán. Mostanában a Rafael Nadalról készült sorozatot nézem, nagyon tudok vele azonosulni. Hasonlóak vagyunk, mert mindig a maximumot akarjuk kiadni magunkból – zárta gondolatait a rutinos támadó.
Az ESPN stúdiójában egy nem sokat mutatott jelenetre is felhívták a figyelmet. A Manchester City korábbi hátvédje, Nedum Onuoha és az egykori venezuelai válogatott védő, Ale Moreno szerint Messinek piros lapot kellett volna kapnia azért, mert az első félidőben letalpalta Aissza Mandit.
– Valószínűleg pirosat ért, de vélhetően nem vették észre. Az állóképeken nagyon csúnyának tűnt, és amikor Mandi a földre került Messi arckifejezése is árulkodó volt. Úgy gondolta, itt most bajba is kerülhet – vélekedett Onuoha.
foci-vb 2026