Összetört a hűtő, elfogyott az összes sör – Nem bírnak a skót szurkolókkal Bostonban
Blikk
2026-06-17 08:37
A skót válogatott vasárnap hajnalban 1-0-s győzelemmel kezdte meg a labdarúgó-világbajnokságot Haiti ellen a C-csoportban. A sikert a skót szurkolók, azaz a „Tartan Army” alaposan megünnepelte Bostonban... konkrétan néhány kocsmát teljesen kiittak a sörkészletükből.
Nagy-Pál Tamás
Főmunkatárs (Sport)
Ezeket látta már?
A skót szoknyát is viselő szimpatizánsok ellepték az éttermeket és a pubokat, és alaposan megkóstolták a sörkészleteket . Az NBC News beszámolója szerint a Sam Adams sörfőzde bárjában, a Boston Taproomban például teljesen elfogyott a sör, a szurkolók ugyanis az utolsó cseppig kiitták a készletet.
Skócia
A sörfőzde állítása szerint a hozzájuk betévedt „Tartan Army”-k összesen négyszer annyi sört fogyasztottak el csütörtöktől vasárnapig, mint amennyit egy átlagos négynapos amerikai ünnepen, például a függetlenség napja környékén el szoktak adni. Szombat reggel már rendkívüli árukiszállítást kellett beütemezniük, hogy bírni tudják a tempót.
És más bárok is erről számoltak be. A Boston belvárosában található Hennessy's Bar üzemeltetője arról beszélt, hogy a hagyományosan a hatalmas sörözésekről szóló Szent Patrik-napi forgalmuk háromszorosát termelték a hétvégén, vasárnap estére pedig minden sörük elfogyott.
„Több, mint harminc éve működünk, de még sosem láttunk ilyet” – mondta Noelle Somers, a bár operatív igazgatója.
A pénzügyi negyedben található Federal Wine & Spirits bár is teljesen kifogyott a hétvégén a két legnépszerűbb söréből, ráadásul még anyagi káruk is keletkezett: a hűtőjük ajtaja nemes egyszerűséggel letört a rengeteg nyitogatástól.
Ám nem pihenhetnek a bostoni bárok, ugyanis Skócia a második mérkőzését is Bostonban játssza a világbajnokságon: magyar idő szerint szombat éjfélkor Marokkóval találkozik a foxborough-i stadionban.
foci-vb 2026