Kettős pontszerzés után sem teljes az öröm a Racing Bullsnál
F1világ
2026-06-17 08:45
A Racing Bulls jelenleg a hatodik helyen áll a konstruktőri bajnokságban, ám továbbra is az Alpine üldözésére összpontosít az ötödik pozícióért zajló küzdelemben. Papíron remek hétvégét zárt a csapat Barcelonában, hiszen mindkét versenyzője pontszerző helyen ért célba.
A gárda 16 ponttal van lemaradva riválisától az ötödik helyért folyó csatában, miközben az elmúlt két nagydíjon kétszer is kettős pontszerzést ünnepelhetett. Liam Lawson vasárnap nyolcadikként, Arvid Lindblad pedig kilencedikként ért célba, Alan Permane csapatfőnök azonban a leintés után elismerte, hogy „vegyes érzései” vannak.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A Racing Bulls számára tehát adódik a kérdés: mi működött jól Barcelonában, és mi nem alakult a terveik szerint? Lawson jól kapta el a verseny rajtját, és az első tízben haladt, megelőzve riválisát, Pierre Gaslyt. A francia azonban a virtuális biztonsági autós szakasz alatt teljesíthette kerékcseréjét, ennek köszönhetően pedig átugrotta Lawsont.
HIRDETÉS
Franco Colapinto szintén meg tudta előzni Lawsont és Lindbladot is, így a Racing Bulls mindkét Alpine-nal szemben pozíciót veszített a pályán. A csapat szerencséjére az argentin versenyző büntetést kapott, ami a nyolcadik helyről a tizedikre vetette vissza.
Ez összességében hárompontos nyereséget jelentett a Racing Bulls számára, ugyanakkor Gasly monacói dobogós helyezésének visszaállítása miatt az Alpine azon a hétvégén nagyobb pontmennyiséget gyűjtött, és továbbra is kényelmes előnnyel áll a bajnoki tabellán.
„Vegyes érzéseink vannak a barcelonai verseny után. Egy erős hétvégét követően úgy éreztük, mintha a futamon egy kicsit visszaestünk volna” — magyarázta Permane. „Az Alpine-ok a versenyen egyértelműen jobbak voltak nálunk, de ez azt is megmutatja, hogy az ambícióink és az elvárásaink magasabbak annál, mint amit elértünk. Miamiban, ahol szintén voltak nagy sebességű kanyarok, nagyon messze voltunk az Alpine tempójától, szóval azóta nagyot léptünk előre.”
Lindbladnak is volt oka bosszankodni a balszerencse miatt. A Racing Bulls két versenyzője közül az edzéseken ő tűnt erősebbnek: a három gyakorlást a kilencedik, a hetedik, majd a tizedik helyen zárta. Lawson az első szabadedzésen hetedik lett, majd a 13. és a 12. pozícióig csúszott vissza, ám a csapat szempontjából kulcsfontosságú volt, hogy mindkét autó minden edzésen mindkét Alpine előtt végzett.
HIRDETÉS
Az időmérőn azonban Lindblad az utolsó Q2-es körén nem kapott megfelelő elektromos rásegítést, így nem jutott be a legjobb tíz közé — a csapat ezért azonnal elnézést is kért tőle rádión. A Racing Bulls helyzetét Lawson mentette meg valamelyest, aki sorozatban másodszor is bejutott a Q3-ba.
Lindblad így végül a 11. helyről rajtolt, de továbbra is versenyben volt a pontokért, annak ellenére, hogy mindenkinél hosszabb első etapot teljesített egy olyan pályán, ahol az elévágás komoly fegyvernek bizonyult. A versenyző „tisztességes napnak” nevezte a vasárnapot, ugyanakkor elismerte, hogy a futam nem alakult teljesen zökkenőmentesen.
HIRDETÉS
„Újra összeülünk a csapattal, és megnézzük, milyen dolgokat hajthattunk volna végre jobban, mert veszítettünk némi időt a verseny során. A második és a harmadik etapban gyorsak voltunk, de mivel ennyire hátulról jöttünk, inkább felzárkózásról szólt a futam, nem pedig arról, hogy igazán ki tudjuk használni a tempónkat pozíciók nyerésére.”
„Ettől függetlenül a csapat erős csomagot adott nekünk, amivel elégedett vagyok. Az elmúlt néhány hétvége után, amikor különleges pályákon versenyeztünk, jó volt itt, Barcelonában is erős tempót mutatni, amely inkább egy hagyományos, nagy sebességű pálya.”
„Remélhetőleg ez azt jelenti, hogy az autó jól illeszkedik majd a következő pályákhoz, kezdve azzal, hogy két hét múlva visszatérünk a versenyzéshez a Red Bull Ringen.”
Lawson az idény eddigi hét nagydíjából ötön pontot szerzett, valamint egy sprinten is. Úgy tűnik, ismét a legjobb formáját idézi egy nehéz időszak után, miután az előző szezonban mindössze két futamot követően elküldték a Red Bulltól. A nyolcadik hely erős eredmény a sűrű középmezőnyben, ám az új-zélandi versenyző — főnökéhez hasonlóan — nem volt különösebben elégedett azzal, ahogyan a vasárnapja alakult.
„Nehéz verseny volt. Úgy érkeztünk ide, hogy arra számítottunk, versenyképesebbek leszünk, de sajnos tempóban küszködtünk a körülöttünk lévő autókhoz képest” — magyarázta. „A VSC-vel sem volt szerencsénk, ez ugyanis lehetővé tette Gasly számára, hogy kiálljon, majd elénk térjen vissza, ami még nehezebbé tette a versenyünket. Hazamegyünk, mindent áttekintünk, és megnézzük, mit csinálhattunk volna jobban az eredmény maximalizálása érdekében.”
„A mai eredmény ellenére még mindig sok pozitívumot vihetünk magunkkal. Az egész hétvégén erős tempót mutattunk, és az eddigi szezon biztatóan alakult.”
Bemutatták a madridi F1-es pályát, a MadRinget
A Racing Bulls számára Ausztria lesz a következő kihívás, a csapat pedig minden bizonnyal szeretne jó benyomást kelteni azon a versenyen, amelyet a Red Bullhoz fűződő kapcsolatai miatt tulajdonképpen a csapat „hazai” futamának tekintenek.