Különleges eszközzel küzdenek a hőség ellen a norvég focisták
Blikk
2026-06-17 09:30
Az amerikai, kanadai és mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokságon az időjárás is fontos tényező. A nagy hőség és a magas páratartalom miatt a nemzetközi szövetség (FIFA) kötelező ivószüneteket vezetett be a játékosok egészségének védelme érdekében. A norvégok pedig ezen felül egy sajátos módszert is alkalmaztak a játékosok hűtésére az Irak elleni meccsen.
Ezeket látta már?
A vb-re 28 év után visszatérő norvég válogatott sima, 4-1-es sikerrel kezdte meg Irak ellen a szereplését a tengerentúlon . A bostoni mérkőzés ivószüneteiben a skandináv együttes játékosai különleges eszközt vetettek be a hőség ellen, a futballisták hűtőmellényt vettek magukra.
Korábban is bevetettek már hasonló trükköket a norvégok, a Marokkói elleni, New Jersey-ben rendezett felkészülési mérkőzés ivószüneteiben Haaland jégtasakokat vett a nyakába.
foci-vb 2026