← Vissza

news.bsdnet.hu

„Engem nagyon bánt” – Egri János keményen odacsapott a közmédiának

Blikk 2026-06-17 09:45
Éles kritikával illette a közmédiát a magyar televíziózás egyik legnagyobb és legmeghatározóbb alakja, Egri János. Az egykori műsorvezető egy podcastbeszélgetés során nyíltan kimondta, mélyen fájlalja, hogy a Magyar Televízió – ahol ő maga is közel három évtizedet töltött el – mára teljesen elveszítette közszolgálati funkcióját és szerinte propagandaeszközzé vált. A veterán tévés úgy véli, a következő időszakban jelentős személyi és szervezeti változások jöhetnek. Nagy N. Alexandra Newsroom újságíró Ezeket látta már? Egri Jánosnak lesújtó véleménye van arról az intézményről, amelyhez pályafutásának jelentős része kötődik. A 89 éves tévés a Route55 Studio podcastműsorában vendégeskedett, ahol arról beszélt, hogy szerinte a Magyar Televízió mára eltávolodott eredeti feladatától, és elveszítette azt a szerepét, amit közszolgálati médiumként be kellene töltenie. Egri bevallotta, azután, hogy közel három évtizedet át dolgozott ott, elfogultnak érzi magát az intézménnyel kapcsolatban, ugyanakkor számára nagyon fájdalmas látni azt, amivé vált az elmúlt időszakban. – Én bevallom neked, nagyon elfogult vagyok. Engem nagyon-nagyon bánt, hogy a Magyar Televízió, ahol 27 évet eltöltöttem, mondjuk, ilyen politikai szószólóvá vált – jelentette ki a Librarius.hu szemléje szerint, hozzátéve, hogy szerinte a közmédia legfontosabb feladata mindig is a hiteles és kiegyensúlyozott tájékoztatás volt, ám ettől a küldetéstől eltávolodott az elmúlt években. Elvesztette azt a funkcióját, ami szerintem a legfontosabb, a tájékoztatás. Helyette egy propagandaeszközzé vált – fogalmazott kendőzetlen őszinteséggel. Díszpolgárnak lenni rang és felelősség. Olyan emberek kapják meg ezt a kitüntetést, akik valamiben maradandót alkottak, és az életükkel, a pályafutásukkal példaképekké váltak. Egri János élettörténete nem csak csodálatra méltó, de inspiráló is az utókor számára – ezt ismerte el most Terézváros a díszpolgári címmel. A veterán televíziós úgy véli, a jelenlegi helyzet már nem maradhat így sokáig, szerinte a közeljövőben komoly változások jöhetnek . – Egészen biztos vagyok benne, hogy a következő hetekben, hónapokban óriási változások lesznek. A televízió elnökét el fogják marasztalni, sokan, akik az arcukat adták a hírekhez, más megoldást fognak találni – vélekedett Egri János , aki egy ilyen fordulatot abszolút pozitív fejleményként, a valódi közszolgálati szerephez való visszatérésként értékelne. Az egykori műsorvezető saját bevallása szerint már hosszú évek óta egyetlen hazai televíziós híradót sem követ, inkább olyan nemzetközi hírforrásokat választ, mint a BBC vagy a CNN, még akkor is, ha a külföldi csatornák megközelítésével ő maga sem ért mindig egyet. – Én például a saját magyar televíziós műsorokat már évek óta nem nézem. Kénytelen vagyok más csatornákat nézni. Európai televíziót lehet nézni, BBC-t vagy CNN-t lehet nézni – tette hozzá. Egri ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ez nem jelenthet általános megoldást, különösen a fiatalabb generációk számára. – Ezt nem várhatom el mondjuk a kisfiútól, hogy a BBC-ből szerezze az információit. Neki a Magyar Televízióból kéne ismereteket szerezni. Szerintem ebben nagy változások lesznek – zárta gondolatait a televíziós legenda. A 89 éves televíziós szakember a magyar televíziózás több korszakát is testközelből élte át, neve összeforrt a magyar televízió aranykorával, és generációk számára jelentette a hiteles műsorvezető és kérdező alakját. közmédia
Eredeti cikk megtekintése →