← Vissza

news.bsdnet.hu

Hentesmunka! Hogy úszhatta ezt meg Messi? Sokan vélik, durvasága után ki kellett volna állítani az argentint – videó

Blikk 2026-06-17 09:37
Lionel Messit ünneplik az argentinok, a címvédő futballcsapat a sztár triplájával verte 3-0-ra Algériát első világbajnoki csoportmérkőzésén. De van egy másik csoportosulás, amely szerint Messinek nem is lett volna szabad pályán maradnia, a találkozón ugyanis durván letalpalta ellenfelét, az algériai Aissza Mandit. A játékvezető szabadrúgást ítélt, a videóbíró pedig nem avatkozott közbe, ami különösen érthetetlen. Ha a nyolcszoros aranylabdás kiállítotják, akkor a csapatkapitány a csoportmeccseken már nem is szerepelhetne. Halas Zoltán Rovatvezető-helyettes (Sport) Ezeket látta már? – Megtisztelő, hogy 16 góllal az élmezőnyben vagyok Kloséval és a többiekkel, de ez csak egy statisztika, semmi több. Ronaldo az egyike a legnagyobb játékosoknak, mégsem ő az első ezen a listán. Mostanában a Rafael Nadalról készült sorozatot nézem, nagyon tudok vele azonosulni. Hasonlóak vagyunk, mert mindig a maximumot akarjuk kiadni magunkból – magyarázta a rutinos támadó. Mások viszont egész másról beszéltek. A Manchester City korábbi hátvédje, Nedum Onuoha és az egykori venezuelai válogatott védő, Ale Moreno szerint Messinek piros lapot kellett volna kapnia azért, mert az első félidőben letalpalta Mandit. – Valószínűleg pirosat ért, de vélhetően nem vették észre. Az állóképeken nagyon csúnyának tűnt, és amikor Mandi a földre került, Messi arckifejezése is árulkodó volt. Úgy gondolta, itt most bajba is kerülhet – vélekedett Onuoha. A közösségi médiában azonnal megindult a vita. Többen is hentesmunkáról beszéltek, úgy vélték, hogy Messi megúszott egy kiállítást, és kifogásolták, hogy a VAR sem avatkozott közbe. A szabálytalanság legalább sárga, többek szerint azonnali piros lapot ért volna. Mindez még 1-0-nál történt. Persze vélhetően már sosem derül ki, hogy miért nem avatkoztak közbe a videószobából a szakmai csapat, de a jelenetet visszanézve Messi remeghet egy imát az égieknek hálálkodva, hogy ezt így megúszta.
Eredeti cikk megtekintése →