← Vissza

news.bsdnet.hu

Örömlányokat rendelt a válogatottba, a nemiszervét mutogatta a szurkolóknak – vérbeli botrányhős lehet az ETO következő vezetőedzője

Blikk 2026-06-17 10:03
Egy mexikói újságíró szerint Efraín Juárez lehet az NB I-es magyar bajnok ETO FC vezetőedzője. A hivatalosan még a mexikói Pumas csapatát irányító tréner játékos- és edzői pályafutását is óriási botrányok övezték. Nagy-Pál Tamás Főmunkatárs (Sport) Ezeket látta már? Miközben az már a keddi sorsoláson eldőlt , hogy a győriek július elején az izlandi Víkingur Reykjavík ellen kezdik meg nemzetközi szereplésüket a Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. fordulójában, addig a csapatnak továbbra sincs vezetőedzője, hiszen Borbély Balázs a Ferencváros kispadjára távozott . Az NSO a mexikói TUDN újságírójára, David Faitelsonra hivatkozva kedden este arról írt: a 39-szeres mexikói válogatott középpályás, Efraín Juárez lehet az ETO új vezetőedzője. A hivatalosan még a Pumas trénereként dolgozó szakembert állítólag a győriek BL-szereplése vonzhatja Magyarországra. Juárez 2020-ban vonult vissza a profi labdarúgástól, eleinte másodedzőként dolgozott (New York City, Standard Liege, Club Brugge), 2024 óta viszont már vezetőedző. A kolumbiai Nacionalnál kezdett, tavaly március óta pedig a mexikói Pumast irányítja. A 38 éves szakember pályafutását nem kerülték el a botrányok, már játékosként sem. 2010-ben a mexikói válogatottal 1-0-ra győzték le Kolumbiát felkészülési meccsen Monterreyben, a találkozó után pedig csaptak egy kisebb bulit. A főszervező Juárez volt az akkori Arsenal-játékossal, Carlos Velával együtt. Erre az ünneplésre nemcsak családtagokat hívtak meg, hanem örömlányokat is. A Mexikói Labdarúgó-szövetség (FMF) kőkeményen lecsapott az eset után: Juárezt és Velát 6 hónapra tiltották el a válogatottságtól a magatartási kódex durva megsértése miatt, további 11 játékost pedig komoly pénzbírsággal sújtottak. Köztük volt egyébként Javier Hernández Chicharito és a jelenlegi világbajnoki kerettag , Guillermo Ochoa is. A következő nagy port kavaró botránya alig két évvel ezelőtt, már edzői pályafutása során történt. Csapatával, az Atlético Nacionallal a Medellín ellen bejutott a kolumbiai kupadöntőbe. A mérkőzés után féktelen, provokatív ünneplése kezdett, amivel annyira felhergelte az ellenfél szurkolóit, hogy azok betörtek a pályára és verekedni kezdtek, de végül sikerült megfékezni az indulatokat. Juárezt ezek után le is tartóztatták, a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóról vitték el a rendőrök. Első körben pénzbüntetést kapott, illetve 3 évre kitiltották az összes kolumbiai stadionból. Ez utóbbiból hatalmas politikai botrány lett, még Medellín polgármestere is túlzónak találta a kitiltást, így végül ezt a büntetési tételt törölték. Juárez ezek után csapatával a kupát és a bajnoki címet is megnyerte. A legfrissebb botránya pedig idén tavasszal történt: a Pumas edzőjeként a Cruz Azul elleni 2-2-es döntetlennel véget ért, parázs hangulatú mérkőzés után a nemiszervét mutogatta az ellenfél szurkolóinak, miközben azt üvöltötte, hogy „Itt vannak a tojások” . A Mexikói Labdarúgó-szövetség Fegyelmi Bizottsága sportszerűtlen viselkedés és a szurkolók megsértéséért több mint 352 000 mexikói pesós, azaz mintegy 6 millió forintnak megfelelő pénzbírsággal sújtotta őt. Úgyhogy, ha a sajtóhírek igazak, és valóban Efraín Juárez lesz az ETO FC következő vezetőedzője, akkor a klubvezetésnek komolyan ETO FC fel kell készülnie arra, hogy féken tartsa az egyébként tehetségesnek tartott trénert.
Eredeti cikk megtekintése →