← Vissza

news.bsdnet.hu

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez Ruff Bálint

Telex 2026-06-17 11:05
Hétfőre és keddre is, azaz június 22-re és 23-ra is rendkívüli parlamenti ülés összehívását indítványozta szerdán délelőtt Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter a házelnöknél. A Forsthoffer Ágnesnek címzett indítványban a miniszter hét olyan törvényjavaslatot sorolt fel, amelyek módosításáról szavazni kell a kormány szerint ahhoz, hogy Magyarország európai uniós forrásokhoz való hozzáférése biztosított legyen. A felsorolt törvényjavaslatok között szerepel a médiatörvény, a felsőoktatási, családügyi és kulturális tárgyú javaslatok, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról szóló javaslat és a vizsgálóbizottságokról szóló javaslat is. Mivel az országgyűlés tavaszi időszaka hivatalosan június 15-én véget ért , a házszabály szerint nyáron csak rendkívüli ülés összehívásával lehet parlamenti ülést tartani. Ezen a héten hétfőn és kedden is ülésezett a parlament, Magyar Péter miniszterelnök mindkét nap felszólalt. Kedden azt mondta a parlamentben, hogy a fideszesek ismét elárulták a hazájukat azzal, hogy leszavazták az uniós törvénycsomag gyors tárgyalását , hétfőn pedig nagy csata volt a vitnyédi menekülttábor miatt , a vitát élőben közvetítettük a Telexen, az elhangzottakat László Róbert, a Political Capital választási szakértője és Cseke Balázs, a Telex belpolitikai újságírója elemezte, a műsort itt nézheti meg újra:
Eredeti cikk megtekintése →