Hétfőre és keddre is rendkívüli ülést kezdeményez Ruff Bálint
Népszava
2026-06-17 11:42
Hétfőre és keddre, azaz június 22-re és 23-ra is rendkívüli parlamenti ülés összehívását indítványozta szerdán délelőtt Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter a házelnöknél – vette észre a Telex .
Forsthoffer Ágnesnek címzett indítványban a miniszter hét olyan törvényjavaslatot sorolt fel, amelyek módosításáról szavazni kell a kormány szerint ahhoz, hogy Magyarország európai uniós forrásokhoz való hozzáférése biztosított legyen. A felsorolt törvényjavaslatok között szerepel a médiatörvény, a felsőoktatási, családügyi és kulturális tárgyú javaslatok, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról szóló javaslat és a vizsgálóbizottságokról szóló javaslat is.
Az országgyűlés tavaszi időszaka hivatalosan június 15-én véget ért, és a házszabály szerint nyáron csak rendkívüli ülés összehívásával lehet parlamenti ülést tartani. Ezen a héten hétfőn és kedden is ülésezett a parlament.