← Vissza

news.bsdnet.hu

Jövő hét elején is lesz rendkívüli parlamenti ülés

Magyar Hang 2026-06-17 11:43
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Jövő hét hétfőre és keddre is rendkívüli parlamenti ülés összehívását indítványozta Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter az Országgyűlés elnökénél. A Forsthoffer Ágnesnek címzett indítványban a miniszter hét törvényjavaslatot említ, amelyek módosításáról szavazni kell. Ezek között szerepel az uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról című előterjesztés, de szó lesz egyes felsőoktatási, családügyi és kulturális tárgyú törvények módosításáról, a nemrég benyújtott médiatörvény-módosításról, vagy épp a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról. „Az indítványokkal összefüggő szavazásoknak az őszi ülésszakra történő halasztása fontos jogalkotói célkitűzések késedelmes megvalósítását eredményezné, tekintettel arra, hogy a megtárgyalásra kerülő törvénymódosítások célja, hogy Magyarország európai uniós forrásokhoz való hozzáférése biztosított legyen” – fogalmazott az indoklásban Ruff Bálint. Az Országgyűlés tavaszi ülésszaka hivatalosan június 15-én véget ért, a házszabály szerint nyáron csak rendkívüli ülés összehívásával lehet parlamenti ülést tartani. A múlt heti kormányszóvivői tájékoztatón Magyar Péter lapunk kérdésére, miszerint nyáron is ülésezni fog-e a parlament, röviden igennel felelt. Korábban többször is jelezte, az uniós pénzek hazahozatalának szűkös határidői miatt nem tartanak nyári szünetet.
Eredeti cikk megtekintése →