← Vissza

news.bsdnet.hu

A kertészeti maffia vádalkut kérő vezetőjének elmondása szerint Őrsit nem volt nehéz megkenni

HVG 2026-06-17 12:02
Az ügyészség nyomozása is alátámasztja azokat az állításokat, amelyeket a kertészeti vállalkozó tett a kiterjedt korrupciós botrányban, és amelyek alapján Őrsi Gergely polgármestert is letartóztatták. Ha ez így van, márpedig az ügyészség válasza erre utal, könnyű volt a megvesztegetés. Szokásos találkozóra igyekezett egy baloldali politikus lakására 2024 februárjában Z. Zsolt, aki egy parkgondozással, kertészeti munkákkal foglalkozó cégcsoportban volt érdekelt az elmúlt másfél évtizedben. Azért csak Z. a neve, mert nem közszereplő, és jogerős ítélet nélkül megilleti a diszkréció. A politikus azonban közszereplő, és őt az ügyészség is néven nevezte a minapi letartóztatásakor, mint aki a vesztegetési ügyben gyanúsított. Z. tehát azon a februári napon vallomása szerint konkrétan Molnár Zsolt szocialista országgyűlési képviselő lakására érkezett meg, ahol már otthonosan mozgott, pontosan ismerte például a széf helyét, és a többéves együttműködés alapján nem volt kétsége: abban az évben is fizetnie kell azért, hogy jó néhány budapesti önkormányzat továbbra is a Pannon Park Forest Kft.-t és társait bízza meg a kertészeti munkákkal. Az sem volt kérdés szerinte, hogy a találkozóra magával vitt pénzt el is fogják fogadni. Z. az egyetemről ismerte Molnárt, akivel állítása szerint baráti kapcsolatot ápolt. Ahhoz, hogy a mostani rendszerváltás sikeres legyen, nem elég az ügynökakták megnyitása és a vagyonvisszaszerző bizottságok felállítása.
Eredeti cikk megtekintése →