← Vissza

news.bsdnet.hu

Újabb előrelépés a Vagyonvisszaszerzési Hivatal ügyében

Magyar Hírlap 2026-06-17 11:55
Jövő héten beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat - jelentette be Magyar Péter kormányfő. Jövő héten beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat - jelentette be Magyar Péter kormányfő. A miniszterelnök a Facebook-oldalára feltötött posztjában kiemelte, a hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz. A közpénz visszanyeri közpénz jellegét - írta.
Eredeti cikk megtekintése →