Újabb előrelépés a Vagyonvisszaszerzési Hivatal ügyében
Magyar Hírlap
2026-06-17 11:55
Jövő héten beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat - jelentette be Magyar Péter kormányfő.
Jövő héten beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat - jelentette be Magyar Péter kormányfő.
A miniszterelnök a Facebook-oldalára feltötött posztjában kiemelte, a hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz.
A közpénz visszanyeri közpénz jellegét - írta.