Magyar Péter: A jövő héten beterjesztik az Országgyűlés elé a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló jogszabályokat
HVG
2026-06-17 12:06
A kormányfő azt ígérte, a közpénz visszanyeri közpénz jellegét.
Jövő héten beterjesztik a Parlamentben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat – közölte szerdán Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben . Ahogy írta, a hivatal feladata az lesz, hogy feltárja az elmúlt húsz év közvagyon érintő visszaéléseket, kivizsgálja a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciókat, és dolgozik azon, hogy visszaszerezze a közvagyont.
A közpénz visszanyeri közpénz jellegét
– ígérte a miniszterelnök.
A hét elején Pintér Bence győri polgármester egy interjúban azt mondta, hogy a helyi korrupciógyanús ügyek és a múlt héten kirobbant parkfenntartási botrány alapján akár a nyugat-magyarországi városban is lehetne a hivatal, ezt javasolta is a Tisza-kormánynak.
Arról, hogy jogszerűen vissza lehet-e szerezni a NER-es vagyonokat, Stánicz Péter alkotmányjogász beszélt a választás után a Fülkében:
https://hvg.hu/itthon/20260430_fulke-podcast-stanicz-peter-alkotmany-vagyonvisszaszerzes
Nyitókép: HVG / Cabrera Martin