← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter bejelentette, hogy az Országgyűlés elé terjesztik a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló jogszabályokat

Index 2026-06-17 12:07
Magyar Péter szerdán bejelentette, hogy jövő héten beterjesztik az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat. A hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz – fogalmazott bejegyzésében. A kormányfő hozzátette, hogy „a közpénz visszanyeri közpénz jellegét”. Korábban megírtuk, hogy az Index információi szerint Császár Dániel vezetheti a Tisza által létrehozni tervezett vagyonvisszaszerzési hivatalt, amely az egyik legfontosabb intézmény lehet az új politikai rendszerben. A hivatal felállítását Magyar Péter már korábban megígérte: a tervek szerint egy olyan szervezet jönne létre, amely akár évtizedekre visszamenőleg vizsgálhatná a gyanús meggazdagodásokat, és felléphetne a vitatott vagyonok ügyében. (Borítókép: Magyar Péter 2026. június 16-án. Fotó: Tövissi Bence / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →