Fontos bejelentést tett Magyar Péter, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról van szó
Blikk
2026-06-17 12:26
Rendkívüli bejelentést tett szerdán Magyar Péter a közösségi oldalán. A miniszterelnök közölte, hogy a jövő héten beterjesztik az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról (NVVH) szóló jogszabályokat. A kormányfő azt ígérte, ezzel a közpénz visszanyeri majd közpénz jellegét.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A Tisza-kormány jövő héten beterjeszti az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat – jelentette be szerdán Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán .
Mint azt a kormányfő írta, a hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz.
„A közpénz visszanyeri közpénz jellegét” – zárta bejegyzését Magyar Péter.
A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállítása nem a semmiből jött, a Tisza Párt elnöke már a 2025-ös és 2026-os politikai kampány során kilátásba helyezte . Az intézmény létrehozásáról szóló törvénytervezetet az új Országgyűlés megalakulását követően, 2026 májusában kezdeményezték a képviselők.
Az Index korábban úgy értesült, a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője Császár Dániel lehet, aki jogászként korábban a Miniszterelnökségen dolgozott , majd az üzleti életben és Magyar Péter környezetében is feltűnt. Császár 2007-ben végzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán, ezt követően ügyvédjelöltként, majd közbeszerzési és pályázati tanácsadóként dolgozott a versenyszektorban.
Magyar Péter