← Vissza

news.bsdnet.hu

Ön is régen indította már újra a tévéjét? Ezért érdemes megtennie filmezés előtt!

Blikk 2026-06-17 13:14
Bár a legtöbben úgy gondolják, hogy a távirányító gombjának megnyomásával teljesen kikapcsolják az okostévét, a valóságban a készülék ilyenkor csupán egy készenléti üzemmódba lép. A háttérben folyamatosan futó láthatatlan folyamatok azonban idővel teljesen túlterhelik a tévé memóriáját, ami a legizgalmasabb akciójelenetek közepén idegesítő puffereléshez vagy a streaming-alkalmazások váratlan összeomlásához vezethet. Szerencsére létezik néhány pofonegyszerű és ingyenes trükk, amellyel pillanatok alatt új szintre emelhetjük a házi moziélményt. Nagy N. Alexandra Newsroom újságíró Ezeket látta már? Egy tökéletes filmnézős este tervezésekor a legtöbbeknek a rágcsálnivalók és a frissítők bekészítése jelenti a legfontosabb lépést, de van valami, amiről szinte mindenki megfeledkezik: az okostévé frissítése. Bár feleslegesnek tűnhet a kérdés, hogy újraindítottuk-e mostanában a készüléket, semmi sem rontja el jobban a hangulatot, mint amikor a Netflix a legrosszabb pillanatban összeomlik, vagy a film őrülten pufferelni kezd a képernyőn a nagy akciójelenetek közben. Évek után még a legmodernebb, prémium kategóriás tévéken is megmutatkoznak az idő nyomai, azonban a lelassulás ellen a BGR.com szerint mi magunk is megtehetünk néhány apró dolgot. Aki flm- vagy sorozatnézés közben azt tapasztalja, hogy a feliratok körül erős fény ragyog, az nincs egyedül, hiszen ez nem a műsor vagy a streamingszolgáltatás hibája. Ez a jelenség, amelyet glória- vagy halohatásnak neveznek, a modern tévék helyi tompítási technológiájának mellékhatása. Ez a funkció alapból a kontraszt javítására és a képminőség fokozására szolgál, s nem kívánt fényköröket eredményezhet a képernyő világosabb részei, például a feliratok körül. A lassulás és az akadozás ellen a legjobb, ha egyszerűen újraindítjuk a készüléket. Ez a klasszikus módszer sok modern eszközre jó hatással van, mivel teljesen leállítja a háttérben futó folyamatokat és felszabadítja a tévé rövid távú memóriáját. A legtöbben ugyanis technikailag soha nem kapcsolják ki teljesen az okostévéjüket: a kikapcsológomb megnyomásával csupán egy úgynevezett készenléti (standby) módba állítjuk a rendszert, így a háttérfolyamatok láthatatlanul tovább zakatolnak azután, hogy a képernyő elsötétült. Ezek folyamatosan terhelik a RAM-ot, ami egyenes út a lassú teljesítményhez és a bosszantó akadozásokhoz. Kevesen szokták csak teljesen kikapcsolni a tévékészüléküket / Fotó: Northfoto Ha az egyszerű újraindítás sem hozza meg a kívánt eredményt, érdemes mélyebbre ásni a beállításokban, mert néhány trükkel könnyedén megmenthetjük a moziestét a káosztól. Töröljük a felesleges alkalmazásokat! Ha már hosszú ideje használunk egy készüléket, biztosan akadnak rajta olyan appok, amiket soha nem nyitunk meg. Lépjünk be a tévé Beállítások menüjének Alkalmazások szakaszába, és töröljük le azokat az alkalmazásokat, amik csak a helyet foglalják. Frissítsük a rendszert! Bár a szoftverfrissítések elvileg automatikusan futnak, ha ezt a funkciót korábban véletlenül kikapcsoltuk, a tévénk akár évekkel is elmaradhat a legújabb fejlesztésektől. Keressük meg a kézi frissítést a Beállítások, Hálózat vagy Készülékbeállítások menüpontok alatt, és végezzük el manuálisan. Kapcsoljuk ki az energiatakarékos módot! Az energiatakarékos (Eco) mód rendkívül hasznos a villanyszámla szabályozásában, de cserébe jelentősen képes visszafogni a tévé általános teljesítményét. Ha lemondunk erről az opcióról, a tévé érezhetően gyorsabbá válik. okostévé
Eredeti cikk megtekintése →