Teljes útzár van az M1-esen: mentőhelikoptert is riasztottak a tömegbaleset helyszínére
Blikk
2026-06-17 13:06
Négyes karambol történt az M1-es autópályán, Bicske közelében. A baleset során négy személyautó ütközött össze, két embert a tűzoltók szabadítottak ki az egyik járműből. A helyszínre mentőhelikopter is érkezett, ami miatt a sztrádát teljes szélességben lezárták.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Összeütközött négy személyautó az M1-es autópálya Budapest felé vezető oldalán, Bicske közelében, a 36. és a 37. kilométer között. Az egyik járműbe beszorult két ember, akiket a műszaki mentést végző bicskei önkormányzati tűzoltók feszítővágóval kiszabadítottak, majd kiemeltek és átadtak a mentőknek – számolt be szerdán délután a katasztrófavédelem.
A tájékoztatás szerint a baleset helyszínére mentőhelikopter is érkezett , emiatt teljes szélességében lezárták a sztrádát.
Négy személyautó ütközött össze az M1-esen / Fotó: katasztrófavédelem
Az Útinform szerint a baleset az átterelt sávon történt. A baleset és a mentőhelikopter landolása miatt Budapest felé a következő órában jelentős forgalmi dugó várható, ezért aki teheti, annak azt javasolják, kerülje el a pálya Tata és Bicske közötti szakaszát. Erre az 1-es főúton vagy Győrtől a 10-es főúton van lehetőség.
Az M1-es autópályán , Budapest felé, Tatabánya és Szárliget között emellett elszállítottak egy műszaki hibás kamiont, és bár az 50-es kilométernél megindult a forgalom, a kamiontorlódás továbbra is több kilométer hosszú, és csak lassan tud feloszlani.
Szintén az M1-es autópályához kapcsolódó hír, hogy Hegyeshalom felé, a komáromi terelésnél karbantartási munkákat végeznek, ezért lezárták a külső sávot. A forgalom csak az átterelt sávon tud haladni. A terelés előtt 3-4 kilométeres torlódás alakult ki.
baleset