Gasly szerint minden összeáll az Alpine-nál
F1világ
2026-06-17 13:30
Pierre Gasly hangsúlyozta, hogy bár az Alpine teljesítménye nem volt zökkenőmentes a katalán fővárosban, a 7. helyezése azt jelezte, hogy a csapatnál minden a helyére kerülhet a középmezőny legjobb pozíciójáért vívott harcban.
A francia versenyző — a sprinteseményeket is beleszámítva — az idény eddigi majdnem összes fordulóján pontot szerzett, egyetlen kiesése a Miami Nagydíjon történt, amikor incidensbe keveredett a Racing Bulls pilótájával, Liam Lawsonnal.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Gasly Barcelonában ismét meghosszabbította pontszerző sorozatát: a 14. rajthelyről indulva a 7. pozícióban intették le, miután az Alpine versenytempója jelentősen erősebbnek bizonyult az egykörös teljesítményénél.
HIRDETÉS
„Látjátok az összes csillagot? Most mind kezdenek összeállni” — mondta Gasly. „Nagyon elégedett vagyok. Nagyon nehéz szombat volt, és számomra nem volt könnyű hétvége az autó volánja mögött.
„Végül sikerült magunkat abba a harcba hozni, amely a többiek legjobbja címért zajlott. Mindazzal együtt, ami történt, a nap végén sikerült megszereznünk a 7. helyet. A csapat nagyon jó munkát végzett. Jó csapatmunka volt, ennél jobbat nem is remélhettünk volna.”
A 30 éves versenyző komoly lökéssel érkezett a hétvégére, miután az Alpine sikerrel járt a Monacói Nagydíjon kapott büntetései ügyében benyújtott felülvizsgálati kérelmével. Ennek eredményeként Gaslyt visszahelyezték a végső értékelés 3. helyére , így 2024 óta először örülhetett dobogós eredménynek.
A barcelonai hétvége azonban gyorsan visszarántotta a realitás talajára: csapattársa, Franco Colapinto megelőzte őt az időmérőn, majd a versenyen az Alpine csapatutasítással helycserét rendelt el a két pilóta között. Ez lehetővé tette Gasly számára, hogy közelebb kerüljön az előtte zajló csatákhoz, és a kieséseket kihasználva előrébb lépjen a mezőnyben.
HIRDETÉS
Gasly így magyarázta a helyzetet: „Jelenleg úgy tűnik, hogy minden versenyen elég sok a kiesés. Úgy gondolom, a mi oldalunkon a megbízhatóság nagyon jó volt, ami pozitívum. Mi vagyunk a legjobbak az élmezőny mögött.”
Leclerc volt a leggyorsabb a keddi Pirelli-teszten
„Tudjuk, hogy jelenleg nincs meg a teljesítményünk ahhoz, hogy a legjobb néggyel harcoljunk — a különbség ezen a hétvégén valójában nagyon nagy volt. Ezen mindenképpen dolgoznunk kell, és meg kell próbálnunk közelebb kerülni, de ha a pozitívumokat nézzük, mindkét autóval a lehető legjobbat hoztuk ki.”
HIRDETÉS
„Számomra nagyon nehéz hétvége volt az autóban az 1-es és a 4-es kanyar féktávjai miatt. A versenyen is sokat küszködtem, úgyhogy remélhetőleg Ausztriában több tempónk lesz.”
Colapinto az időmérőn hajszálnyival jobbnak bizonyult, a versenyen azonban hajlandó volt eleget tenni a csapatutasításnak, és kezdetben közvetlenül Gasly mögött, a 8. helyen állt. Később sárga zászlós szabálysértés miatt büntetést kapott, így visszaesett a 10. pozícióba, ez azonban továbbra is elegendő volt ahhoz, hogy az Alpine megszilárdítsa 5. helyét a tabellán.