← Vissza

news.bsdnet.hu

Micsoda meccs lenne: El-kiesése esetén az Ajax lesz a Fradi következő ellenfele

Blikk 2026-06-17 14:01
A Paks a görög Panathinaikosszal, míg a DVSC a máltai Marsaxlokk és az örmény Pyunik párharc győztesével találkozik a Konferencia-liga-selejtező 2. fordulójában. Az is eldőlt, hogy az ETO a Klaksvík (feröeri)–Atert Bissen (luxemburgi) párharc vesztesével, míg a Ferencváros a holland Ajaxszal találkozik, amennyiben nem veszi sikerrel aktuális selejtezős párharcát. Nagy-Pál Tamás Főmunkatárs (Sport) Ezeket látta már? A Loki és a Paks is hazai pályán kezdi a párharcot július 23-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg. A bajnok, még vezetőedző nélküli győriek az izlandi Víkingur Reykjavík ellen lépnek pályára a Bajnokok Ligája selejtezőjének első körében. Az már korábban eldőlt , hogy továbbjutásuk esetén az izraeli bajnok Hapoel Beer-Seva lesz az ellenfelük. Ha búcsúznak, akkor a Klaksvík–Atert Bissen vesztesével találkoznak a Konferencia-liga-selejtezőben. A feröeri ugyebár az a csapat, amelyik 2023-ban óriási meglepetésre búcsúztatta a Fradit a BL-selejtezőből. És ha már az FTC: nem vár egyszerű menetelés idén nyáron az NB I ezüstérmesére. Azt már tudtuk, hogy amennyiben sikerrel veszik a szerb Vojvodina elleni akadályt az Európa-liga selejtezőjének 1. fordulójában, a holland Twente vár rájuk a folytatásban. Ha viszont a szerbek bizonyulnának jobbnak, akkor jöhet a Konferencia-liga-selejtező 2. fordulója, és egy régi ismerős, mégpedig az Ajax csapata. A szebb napokat is megélt amszterdami klubbal az 1995-ös Bajnokok Ligája csoportkörében szerepeltek egy csoportban a zöld-fehérek. Ferencváros
Eredeti cikk megtekintése →