← Vissza

news.bsdnet.hu

Eddig szórta a gólokat a PMFC első nyári igazolása

NB1.hu 2026-06-17 14:18
34 gólt szerzett korábbi klubjánál a PMFC nyári szerzeménye. Lengyel Szabolccsal erősítette meg támadósorát a PMFC, a 22 éves támadó középpályás a PTE-PEAC-tól érkezett a pécsi NB III-as csapathoz. A kiskunhalasi születésű futballista utánpótláskorában a Kecskemét és az MTK Budapest akadémiáján is fejlődött, majd fiatalon bemutatkozott a felnőttek között. A Jánoshalma együttesében három idény alatt 61 bajnokin 34 gólt szerzett a Bács-Kiskun vármegyei I. osztályban – jelentette be a PMFC. Lengyel később felsőoktatási tanulmányai miatt Pécsre került, ahol a PTE-PEAC játékosaként az NB III-ban is gyorsan bizonyított. Első harmadosztályú szezonjában 31 tétmeccsen 11 gólig jutott, a 2025/2026-os idényben pedig 32 mérkőzésen 12 találatot és 10 gólpasszt jegyzett. „Hatalmas örömöt jelent számomra, hogy a PMFC labdarúgójává válhatok. A következő szezonban a rám és a csapatra váró feladatokat inkább motiválásként fogom fel, mintsem nyomásként.” A 22 éves támadó középpályás hozzátette, kemény munkával és alázattal szeretne tovább fejlődni új klubjánál. Elmondása szerint minden mérkőzésen azon lesz, hogy segítse a csapatot, és bízik benne, hogy a PMFC-vel szép eredményeket érhet el. Mint ismert, a klub szurkolói vagányan álltak ki Vas László vezetőedző mellett. PMFC: kiálltak a szurkolók a vezetőedző maradása mellett
Eredeti cikk megtekintése →