← Vissza

news.bsdnet.hu

Luna Abyss: a premier után nem sokkal leépítették a teljes fejlesztőcsapatot

Prohardver 2026-06-17 14:40
Alig hogy megjelent a Luna Abyss , máris rossz hírek érkeztek a fejlesztőcsapat háza tájáról: a Kwalee Labs teljes gárdáját elküldték, a stúdió pedig bezár. A kozmikus horrorba oltott bullet hell FPS hét év fejlesztés után, május 21-én debütált. A döntés azért is fájó, mert a fogadtatás alapján nem egy bukásról beszélünk, ennek ellenére a csapat sorsán ez nem változtatott. A bezárásról Hollie Emery, a stúdió vezetője írt a LinkedInen . A bejegyzésben megköszönte a játékosok és a szakma támogatását, és azt is jelezte, hogy a csapat tagjai azonnal munkát keresnek. Emery megfogalmazása szerint „a teljes csapatot redundánssá tették”, és ez „teljes mértékben a kontrolljukon kívüli döntés” volt. A részletekbe nem ment bele, így az okokról egyelőre csak találgatni lehet.
Eredeti cikk megtekintése →