Egyre rejtélyesebb a biztosító kötél nélkül mélybe dobott bungee jumpingozó lány esete - nyoma veszett egy bizonyító erejű eszköznek
Blikk
2026-06-17 14:53
Újabb fordulatot vett annak a 21 éves brazil nőnek az ügye, aki a hétvégén életét vesztette egy kötélugrás során, miután a szervezők állítólag elfelejtették rögzíteni rá a biztosítókötelet. Most kiderült: a tragédia után nyoma veszett annak a kamerának, amelyet az áldozat magán viselt az ugráskor.
Csorba Anita
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A Blikk is beszámolt a balesetről, amely Maria Eduarda Rodrigues de Freitast érintette. A nő egy használaton kívüli hídról ugrott le Brazíliában, ám a biztonsági kötél rögzítetlen maradt, így mintegy 40 métert zuhant a mélybe. Az esetről készült videó bejárta a világot, a hatóságok pedig három oktatót vettek őrizetbe.
A nyomozás során most a nő GoPro kamerája került a figyelem középpontjába. Az egyik szemtanú azt állítja, hogy a balesetet követően látta, amint a szervezőcsapat egyik tagja leveszi az eszközt az áldozatról. A kihallgatott oktatók ugyanakkor azt mondták, nem tudják, mi lett a kamerával. Arra sem tudtak egyértelmű magyarázatot adni, kinek lett volna a feladata a biztosítókötél rögzítése – írja az Index .
A tragédia után a szervezők ügyvédje közölte, hogy védencei szabadlábra helyezését kezdeményezik, mivel álláspontjuk szerint nem szándékosan okozták a balesetet.
A fiatal nő életéért a helyszínen még hosszú percekig küzdöttek . Egy ápoló szerint a zuhanás után még lélegzett és gyenge pulzusa is volt, ám az orvosok végül már nem tudták megmenteni az életét.
Az ügy továbbra is hatalmas felháborodást vált ki Brazíliában, sokan pedig már a tragédia helyszínéül szolgáló híd végleges lezárását vagy lebontását követelik.
Brazília