Noszály Sándort mentő vitte el és közben megint nagyon furcsa dolgokat beszélt a videójában
Blikk
2026-06-17 15:32
Noszály Sándor hosszú éveken át próbálta titokban tartani, hogy bipoláris zavarral küzd, miközben saját bevallása szerint ő maga sem mindig volt hajlandó szembenézni a betegséggel. A korábbi teniszbajnok élete 2014 körül fordult drámai irányba, amikor válása után súlyos lelki mélypontra került, majd olyan állapotok váltották egymást, amelyeket akkor még nehezen tudott értelmezni. Az elmúlt években több alkalom is ráijesztett a környezetére és azokra, akik a közösségi oldalán követik az életét: most újabb zavaros videókkal jelentkezett, délután pedig egy mentőautóból üzent.
Blikk-információ
Ezeket látta már?
– Az ügyvédemet már felhívtam. Én vagyok a bipoláris bolond, aki túl sokat tudott. (...) Életemben nem voltam erőszakos, még verbálisan sem, fizikailag sem. És elvisznek a mentők. Megmérték a vérnyomásomat, tökéletes. Meditálni tudok a fa tetején fél lábon három évig, de elvisznek a mentők. A nővérem segít nekem, az anyám segít nekem. De mi a tanulság? Hogy légy hű önmagadhoz – magyarázta Noszály egy mentőautóban. Az élő videóban elmondta, hogy egy tanmesével fogja bizonyítani a rendszer hibáját.
– Tudtam, hogy ez fog történni és nem lehet máshogy. Drasztikusan tanítok, pedagógus vagyok, mint az apám. Didaktikai módszerem megvolt, tudtam, hogy ez lesz, mert logikailag kiszámoltam, hogy mi lesz – tette hozzá, de nem tudni, hogy pontosan mire is gondohatott.
Egyelőre nem tudni, hogy az egykori sportolóval mi történt és hova szállították szerda délután a mentősök. Korábban saját elmondása szerint volt olyan időszak, amikor napokig alig vagy egyáltalán nem aludt, szíve folyamatosan hevesen vert, és teljesen felborult a belső egyensúlya. Ezt követően depressziós szakaszok és úgynevezett mániás epizódok követték egymást, amelyek teljesen kiszámíthatatlanná tették a mindennapjait. A kezelések sem hoztak azonnali megoldást, sőt, saját visszaemlékezései szerint a gyógyszerekhez való rendszertelen viszonya is hozzájárulhatott ahhoz, hogy az állapota tovább hullámzott.
Máskor is előfordult, hogy a közösségi médiába olyan tartalmakat kezdett megosztani, amelyek már egyértelműen jelezték, hogy komoly problémája van. Utólag visszanézve maga is úgy látja: ez volt az a pont, amikor végleg kicsúszott a kezéből a kontroll.
Tavaly írtunk arról, hogy gyógyszereket szed és terápiára jár.
– Nagyon sokszor eszembe jutott az öngyilkosság, ez a klinikai depresszió, a kémia az agyban elképesztően durva dolgokra képes, erre én vagyok az élő példa, hiszen én vagyok az egyik legpozitívabb ember. De odáig sosem jutottam el, hogy kiléptem volna az erkély szélére – mesélte akkor a mentális betegséggel küzdő sportoló a Tények Plusznak.
Akkor úgy látta, hogy hamarabb sikerült volna talpra állnia, ha nem szégyelli a betegségét és időben segítséget kér.
Noszály Sándor