Csak a régi vallomásait tartja fenn a Till Tamás meggyilkolásával vádolt férfi, a többit visszavonta
Blikk
2026-06-17 15:57
Egy különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkossági ügy tárgyalása folytatódott szerdán a Kecskeméti Törvényszéken, amelyben a Till Tamás megölésével gyanúsított vádlott, a 39 éves F. János ártatlannak vallotta magát. A férfit azzal vádolják, hogy 2000-ben 16 évesen, aljas indokból és különös kegyetlenséggel meggyilkolta a 14 éves bajai fiút. "A vádiratban foglaltakat nem követtem el" - vallotta a mai tárgyaláson.
Eszes Andrea
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Az ügyészség korábban 15 év fegyházbüntetést indítványozott arra az esetre, ha a vádlott beismeri tettét, ám ő mind az előkészítő ülésen, mind a tárgyaláson tagadta bűnösségét.
A vádlott a tárgyaláson azt állította, hogy a vádiratban foglaltakat nem követte el, és korábbi vallomásait a rendőrök fenyegetése és zsarolása miatt tette. Elmondása szerint 2005-ben már beszélt a hatóságoknak arról, hogy tudomása van egy gyermek holttestének helyéről, de akkor még nem tudta azonosítani az áldozatot. A férfi szerint 2024. november 28-án a rendőrök kényszerítették arra, hogy elismerje, ő ölte meg Till Tamást. Korábban pótmagánvádas eljárást is kezdeményezett a nyomozást vezető rendőrök ellen, de a bíróság bűncselekmény hiányában felmentette a tiszteket.
A tárgyaláson a bíró több órán keresztül ismertette a vádlott korábbi vallomásait, amelyek ellentmondásosak és egymásnak gyakran ellentmondó részleteket tartalmaznak. A férfit először 2024. július 11-én a Till Tamás eltűnése miatt indult körözési eljárásban hallgatták meg Baján. Ekkor arról beszélt, hogy egy esztergályos mester tanyáján egy melléképület betonozása során egy gondozott társa - aki később önkezével vetett véget életének - segédkezett egy gyermek holttestének eltüntetésében. Augusztusban ezt a vallomását lényegében megismételte - írja az MTI.
Később azt állította, hogy ő maga is részt vett a holttest elrejtésében, majd novemberben már azt vallotta, hogy ő követte el a gyilkosságot. A részletek szerint a fiú biciklizés közben került a vádlott látókörébe, aki becsalta őt egy melléképületbe, ahol brutálisan végzett vele, majd a holttestet elásta, és később lebetonozták a helyszínt. Vallomásában azt mondta, kíváncsi volt, milyen érzés elvenni egy életet.
A férfi későbbi vallomásaiban azonban már tagadta a gyilkosságot, és azt állította, hogy a rendőrök és az ügyészség félrevezették, mondván, fiatalkorúként elkövetett tette már elévült, így nem büntethető. Máskor azt állította, hogy Till Tamás közlekedési baleset áldozata lett, és a balesetért hol saját magát, hol a tanya tulajdonosát tette felelőssé. A bíró kérdésére, hogy a sokféle vallomás közül melyiket tartja fenn , a vádlott azt válaszolta, hogy a gyanúsítottként tett nyilatkozatait, amelyek szerint a fiú baleset áldozata lett.
A vádlott indítványozta, hogy a bíróság vizsgálja meg újra az elévülés kérdését, mivel szerinte a gyilkosság már nem büntethető. A tárgyalás a következő hónapokban tanúk és szakértők meghallgatásával folytatódik, és a bírói tanács decemberig több mint tíz tárgyalási napot tűzött ki.
Till Tamás