← Vissza

news.bsdnet.hu

22 év után távozik a Treyarch stúdióvezetője, Mark Gordon

Prohardver 2026-06-17 16:10
Vezetőváltás jön a Treyarch nál: a stúdió bejelentése szerint Mark Gordon 22 év után lemond a stúdióvezetői posztról, és a következő életszakaszára koncentrál. Gordon hosszú ideje a csapat egyik meghatározó arca volt, pályája pedig gyakorlatilag végigkísérte a Call of Duty-széria Treyarch által jegyzett korszakait. A szakember a korábbi, brit Syrox Developmentsnél (később Climax London) töltött évei után érkezett a Treyarchhoz, ahol technológiai vezetőként dolgozott többek között a GameCube-ra és PlayStation 2-re készült Ultimate Spider-Manen. Később a Call of Duty 2: Big Red One többjátékos módján is fontos szerepet vitt, PS2-n és az első Xboxon. Gordon ezt követően közel két évtizeden át a Call of Duty különböző részein dolgozott, majd 2016-ban társstúdióvezető lett Jason Blundell és Dan Bunting mellett (mindketten később távoztak a csapattól). A Treyarch közlése alapján Gordon helyét két vezető veszi át társstúdióvezetőként: Kevin Hendrickson és a gyártási igazgató Yale Miller. A stúdió méltatta Gordon szerepét a franchise-ban, külön kiemelve többek között a Big Red One-t, a Call of Duty 3-at, a World at Wart és a teljes Black Ops-vonalat. (Miközben a Black Ops 7-et a játékosok a széria leggyengébb epizódjának tartják) A Treyarch következő nagy játéka egyelőre nem ismert, ugyanakkor a csapat jelenleg is azon stúdiók egyikeként dolgozik, amelyek besegítenek az idei Call of Duty: Modern Warfare 4 fejlesztésébe, amelyet az Infinity Ward vezet.
Eredeti cikk megtekintése →