← Vissza

news.bsdnet.hu

Rosberg: A Red Bull még mindig Newey távozását nyögi

F1világ 2026-06-17 16:30
A 2016-os Forma-1-es világbajnok, Nico Rosberg azt állítja, belső információk alapján úgy tudja, a Red Bull továbbra is „küszködik” Adrian Newey távozása óta , miközben Max Verstappen egyre frusztráltabbá válik a csapat aktuális formája miatt. A négyszeres világbajnok a Barcelona-Katalónia Nagydíjon kénytelen volt beérni egy magányos negyedik hellyel, miután a Red Bull nem tudta felvenni a versenyt a Mercedesszel, a Ferrarival és a McLarennel. Jó úton halad az F1: 35 százalékkal csökkent a sportág karbonlábnyoma Verstappen a verseny után elismerte, hogy az osztrák istálló jelenleg csak a negyedik erő a mezőnyben, és ezen nem is tudnak változtatni, amíg nem érkeznek új fejlesztések az autóra. A 2026-ban már bevezetett fejlesztések mennyiségét tekintve a Ferrari számít mércének, az SF-26-osra ugyanis már több jelentős csomag is felkerült. HIRDETÉS HIRDETÉS Bár Verstappen az elmúlt versenyeken képes volt erős rajtpozíciókba kormányozni az RB22-est, a futamokon a Red Bull nem tudott az élmezőnyben harcolni. HIRDETÉS „Úgy tűnik, nincs olyan autójuk, amellyel harcolni tudnának, legalábbis a kasztni szempontjából, mert most már mindannyian tudjuk, hogy az övék a legjobb motor” — mondta az 1997-es világbajnok, Jacques Villeneuve. „Amikor azt látod, hogy Max nincs benne egy csatában, az azért van, mert az autóval már így is a határon van.” Bár úgy tudni, az FIA megítélése szerint a Red Bull rendelkezik a legjobb belső égésű motorral, a csapatot így is több megbízhatósági probléma hátráltatta. Nico Rosberg meggyőződése, hogy teljes erőforrás-csomagként a Red Bull teljesítményhátrányban van riválisaival szemben, ezért komoly csapást jelenthet számukra, hogy nem kapnak további fejlesztési és frissítési lehetőségeket. A 2016-os világbajnok úgy értesült, hogy a Milton Keynes-i alakulat valójában még mindig nem heverte ki Newey távozását, különösen a fejlesztések bevezetésének tempóját illetően. „Óvatosnak kell lennünk itt, mert a belső égésű motor az, amiben ők a legjobbak, de ez nem jelenti azt, hogy az egész körre vetítve náluk lenne a legnagyobb átlagos teljesítmény, és nagyon valószínű, hogy ott teljesítményhátrányban vannak, ahol ez igazán számít” — tette hozzá Rosberg. „Ezzel a motorral így is nagyszerű munkát végeztek, hogy így kezdték a szezont, mert a nulláról építették fel. Ez még mindig nagyon-nagyon lenyűgöző. És azt gondolom, igen, egy kicsit elvesztek.” HIRDETÉS „Belső forrásból azt is hallottam, hogy Adrian Newey távozása valóban jelentős változást hozott, mert Adrian rendkívül mélyen benne volt a részletekben, még a versenyhétvégéken, a pályán is, a járműdinamikától kezdve mindenben. És hirtelen eltűnt, ők pedig még mindig küszködnek azzal, hogy újra megtalálják a ritmusukat, és visszataláljanak a nagysághoz.” „Még az idei fejlesztési tempójuk is ilyen — a többiek gyorsabban fejlesztenek. Úgy tűnik, nehezen tartják a lépést. Szóval igen, jelenleg nem túl jó a helyzet számukra.” HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →