← Vissza

news.bsdnet.hu

Az Origónál is nagy volt a vérengzés, kirúgták az alkalmazottak háromnegyedét

24.hu 2026-06-17 16:54
A Mediaworksön végigsöprő leépítési hullám szerdára az Origót is utolérte. Az egykori kormányzati zászlóshajónál különösen nagy volt a vérengzés. Az Index információi szerint a negyvenfős szerkesztőségből mindössze tízen maradhattak. Az egyik távozó munkatárs azt mondta, hogy a drasztikus leépítés miatt a következő időszakban a működés is ellehetetlenülhet, mivel a műszakbeosztásban olyan személyek nevei is szerepelnek, akiket már elbocsátottak. Ezen kívül kulcsfontosságú pozíciók, például az olvasószerkesztői és címlapszerkesztői munkakörök maradtak betöltetlenül. A távozó dolgozóknak azonnal le kellett adniuk a munkaeszközeiket, és HR-es kísérettel hagyták el az irodát. A lapnál két hete váltották le a tavaly áprilisban kinevezett főszerkesztőt, Pósa Árpádot, és a Bors Online vezetőjét, Végh Lászlót nevezték ki megbízott főszerkesztőknek. Kapcsolódó Az eltűnt forgalom nyomában: hová lettek az Origo, a Magyar Nemzet és a Mandiner olvasói? Több száz fős leépítés zajlik a jobboldali médiában. Májusban pedig legfontosabb híroldalaik látogatottsága zuhant össze. Az utóbbi jelenség okait magyarázza el cikkében szakértőnk. The post Az Origónál is nagy volt a vérengzés, kirúgták az alkalmazottak háromnegyedét first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →