← Vissza

news.bsdnet.hu

Kevés a rendőr, biztonsági őröket vezényelnek ki az egyik budapesti tér környékére a nyugalom érdekében

Blikk 2026-06-17 16:48
A VII. kerületi önkormányzat és az IN-KAL Security Events szerződést kötött, hogy megerősítsék a járőri jelenlétet Belső-Erzsébetvárosban szeptember végéig. Az intézkedés célja, hogy a kerület utcái biztonságosabbak, tisztábbak és nyugodtabbak legyenek, különösen a hétvégi éjszakai órákban. A közös járőrszolgálat mellett a Klauzál tér 0-24 órás őrzését is a biztonsági cég munkatársai látják el október végéig. Csorba Anita Newsroom újságíró Ezeket látta már? Az önkormányzat közleménye szerint a megerősített járőrszolgálat június végétől minden csütörtökön, pénteken és szombaton 20 órától hajnali 4 óráig tart. A biztonsági cég angolul beszélő munkatársai a helyhatósági rendészekkel együttműködve lépnek fel a rendbontások és a közösségi normákat sértő magatartások ellen, szükség esetén pedig értesítik a rendőrséget. A járőrözés három csoportban zajlik majd, és már folynak az egyeztetések a kerületi rendőrkapitánysággal arról, hogy egy-egy rendőr is csatlakozzon a csoportokhoz, ezzel is növelve a hatékonyságot – írja a HVG . Az önkormányzat hangsúlyozta, hogy a rend fenntartása alapvetően a rendőrség feladata , ám a tapasztalatok szerint a szervezet nem tud elegendő létszámú rendőrt biztosítani a kerület számára. A problémát már 2019 óta folyamatosan jelzik a Belügyminisztériumnak, de eddig nem kaptak érdemi segítséget. Az önkormányzat szerint a helyzet megoldása érdekében csak a kormány tudna több rendőrt vezényelni Erzsébetvárosba, azonban erre eddig nem került sor. Az intézkedések célja, hogy a kerület lakói és látogatói nagyobb biztonságban érezzék magukat , különösen a forgalmasabb, éjszakai életéről ismert részeken. A Klauzál tér folyamatos őrzése és a hétvégi járőrszolgálatok megerősítése egyaránt azt szolgálja, hogy csökkenjenek a rendbontások és a közösségi normákat sértő esetek. Budapest
Eredeti cikk megtekintése →