← Vissza

news.bsdnet.hu

Szeged: ötszörös magyar válogatott középpályás is távozott

NB1.hu 2026-06-17 17:29
Széles Imre érkezett, két rutinos futballista pedig távozott Szegedről. Holman Dávid és Asmir Suljic is egy év után távozik az NB II-ben szereplő Szeged-Csanád Grosics Akadémiától. A klub honlapjának beszámolója szerint a 34 éves bosnyák-magyar Asmir Suljic a tavalyi nyáron az indiai Super League-ben szereplő Punjab FC-től érkezett Szegedre. Az előző idényben 17 NB II-es bajnokin lépett pályára, nyolcszor kezdőként, gólt nem szerzett, két gólpasszt adott. Suljic Magyarországon korábban a Videotonnal ért el komoly sikert, 2018-ban magyar bajnok lett, pályafutását pedig a kragujevaci FK Radnicski 1923-ban folytatja. A 33 éves Holman Dávid szintén tavaly nyáron csatlakozott a szegediekhez, ő Kispestről érkezett. A korábbi ötszörös magyar válogatott középpályás az előző szezonban 21 NB II-es bajnokin szerepelt, tízszer volt kezdő, emellett két Magyar Kupa-mérkőzésen is pályára lépett. A kék-fekete mezben egy gólt szerzett és egy gólpasszt adott. A Szeged közben érkezőt is bejelentett : mint arról beszámoltunk, Széles Imre az MTK-tól igazolt a klubhoz. „Látom, hogy évek óta jó munka folyik itt, többször közel volt a feljutás, a tavalyi idényt leszámítva. Nagyon kulturált közegbe kerültem, tetszik a filozófia, a koncepció, örömmel jöttem Szegedre. Belső védő vagyok elsősorban, mind a három-, illetve mind a négyvédős rendszerben, a baloldalon szoktam játszani. Szeretek stabilitást adni a csapatnak, úgy érzem, hogy intelligens játékommal tudok segíteni” – nyilatkozta Széles Imre. A DVTK ma már bejelentett MTK-tól érkező játékost. DVTK: az MTK-tól érkezett támadó
Eredeti cikk megtekintése →