Hatalmas botrány a vb-n: két hete letartóztatták a focistát, mégis pályára lépett a tornán
Blikk
2026-06-17 17:22
A The Athletic beszámolója szerint a labdarúgó-világbajnokságon résztvevő elefántcsontparti válogatott kezdőjátékosát, Elye Wahit két héttel a torna előtt bundázás gyanúja miatt tartóztatták le.
Nagy-Pál Tamás
Főmunkatárs (Sport)
Ezeket látta már?
A brit lapnak névtelenül nyilatkozó források szerint a 23 éves csatár ellen jelenleg is aktív nyomozás folyik azzal kapcsolatban, hogy a Nice játékosaként vajon szándékosan kapott-e sárga lapot a gól nélküli döntetlennel véget ért Metz elleni francia bajnokin május 17-én.
Wahit május 29-én tartóztatta le a francia rendőrség, közvetlenül azután, hogy két góllal vette ki a részét a Saint-Etienne elleni győzelemből, amellyel a Nice bennmaradt a Ligue 1-ben. Ezután a támadó elutazott Elefántcsontparttal a vb -re, sőt vasárnap Philadelphiában kezdőként lépett pályára az Ecuador elleni 1-0-s győzelem során, ahol a második félidőben a kapufát is eltalálta.
A marseille-i ügyészség szóvivője a The Athleticnek megerősítette, hogy „egy 23 éves labdarúgót letartóztattak a marseille-i ügyészség által indított nyomozás keretében, amely szervezett csalás, szervezett sportkorrupció, bűncselekményből származó jövedelem kezelése és pénzmosás gyanúja miatt indult. A rendőrségi őrizetben történt kihallgatása után szabadon engedték. A nyomozás továbbra is folyamatban van. A labdarúgó nem tagja a világbajnokságon részt vevő francia válogatottnak.”
A névtelen informátorok szerint a Nice–Metz bajnokira gyanús fogadások érkeztek azzal kapcsolatban, hogy Wahi sárga lapot fog kapni. A 35. percben meg is kapta a figyelmeztetést, miután késve csúszott be a Metz védőjének, Sadibou Sanénak. Két perccel korábban már elkövetett egy szabálytalanságot a szélsőhátvéd Bouna Sarr ellen, de azzal még nem érdemelt ki lapot.
A következő mérkőzést, a Saint-Etienne elleni osztályozó első felvonását ki kellett hagynia, mert ez volt az ötödik sárga lapja az idényben. Wahi három nappal később, a visszavágón tért vissza a kezdőcsapatba, és főszerepet játszott a 4-1-es hazai győzelemben: két gólt szerzett, és a mérkőzés emberének is megválasztották. Ezt követően tartóztatták le a francia rendőrség korrupcióellenes szakemberei.
Mivel a nyomozás még tart, Wahit nem vádolták meg – egyelőre – semmivel, így elutazhatott a világbajnokságra. Elefántcsontpart legközelebb a kanadai Torontóban lép pályára szombat este 10 órától Németország ellen.
foci-vb 2026